3801. Cinkegolyó alternatívák házilag - hogy csináld
Hogyan készíthetünk házilag etető golyót a madaraknak?
Hogyan készíthetünk házilag etető golyót a madaraknak?
Martin Scorsese elérte, hogy A leleményes Hugo című új filmjében szereplő dobermannt, Blackie-t is jelöljék Arany Nyakörvre.
Ez a műsor egyaránt szól kutyatenyésztőkhöz, hobbi kutyás gazdákhoz, de mindazokhoz, akik csak egy kellemes félórát szeretnének a tv előtt eltölteni. 2012-től új sorozatokkal a képernyőn.
Mindenki más ízléssel rendelkezik, így mindenki másfajta kutyusra is vágyik. Most azoknak kedveskedünk, akik nem feltétlenül azért szeretnének kutyát, hogy szaladgáljanak velük a parkban, inkább egy kedves háziállatot szeretnének. Jönnek a leglustább kutyák, akiknek persze azért van mozgásigényük is.
Házikoszt, prémium tápok, emberi fogyasztásra alkalmatlan élelmiszeripari melléktermékek... melyek a legmegfelelőbb táplálékok ebünk számára? A válasz bizony nem is olyan egyszerű, hiszen ahány állatorvos, bizony annyi válasz született e kérdéskörben az évek során!
A nyár közepe a vedlések időszaka, így legvalószínűbb, hogy erről van szó. Ettől függetlenül megelőzésként nem árt egy atkamentesítés- féregtelenítés, amit vagy állatorvossal végeztessen, vagy vásároljon állatpatikában egy spot on (bőrre cseppenthető) készítményt, mint pl. az Ivermectin light. A magkeveréken az "olajos" feliratot nem igazán tudom értelmezni, de például a madarak számára készülő jobb minőségű keverékek pormentesítését is egy speciális olaj közbeiktatásával végzik. A magkeverék akkor a legmegfelelőbb, ha változatos, a madár fajtájának megfelelő összetételű, a magok megfelelően tároltak, előkészítettek és nem régebbiek 0,5-2 évesnél. A száraz magkeverék mellett a hullámos némi zöldeleséget (fűfélék, gyomok levele, bugája) és alkalmanként állati fehérjét (pl. tojást) tartalmazó lágyeleséget is kapjon. Tapasztalataim szerint egy hullámospapagáj napi magkeverék igénye 1,5-2,5cl, évszaktól, mozgás lehetőségtől függően. A napi adagolással elkerülhető a kóros mértékű elhízás.
Nagyon határozottan rá kell szólni, ahányszor a helytelen viseledést mutatja. Mindig ugyanazt a tiltó szót használjuk! Nagyon ajánljuk a Hogyan legyek falkavezér c. cikkeinket.
Az első pár nap könnyen lehet hogy az új jövevény miatt volt izgatott, ezért akár kevesebbet is ehet. De utána már nem indokolt. Véletlen egybeesés lehet, hogy most kevesebbet eszik és másképpen viselkedik. Meg kellene vizsgáltatni hogy mi baja van.
A papagájok túlnyomó többsége párválasztó. Ahhoz, hogy elfogadja az általunk felkínált pár, időre van szüksége, vagyis nem úgy működik a "pároztatása", mint pl. a kutyáknak. Ha párt kap, akkor sem lesz sokkal csendesebb, mivel a nagysándor papagáj "alapból" egy meglehetősen hangos madárka, illetve így még lehetőséget is kap, hogy duóban "énekeljen". Azon lehetőségek számát kellene növelni, melyekkel lefoglalja magát kiabálás helyett. Háncsolható, rágható faágak, csengők, láncok leköthetik a figyelmét. Ha társasházban élnek, úgy megfontolandó, hogy a szomszédokkal való békés egymás mellett élés érdekében mégis meg kellene válni tőle. Kertesházban nem valószínű, hogy olyan mértékű zajt okozna (kivéve zajvédelmi szempontból fokozottan védett terület), mely alapján egy, a hangja miatti feljelentésből elmarasztaló határozat születhet. A papagájok az esti órákban alszanak, nem kiabálnak, így nem sérti a hangjuk a pihenni vágyókat. Amennyiben fentiek figyelembevételével sem sikerül megoldás találni a problémára, úgy megfontolandó, hogy mégis új gazdát kellene találni a madárnak. A papagáj fajták, egyedek egy jelentős hányada még kézze lneveltként is alkalmas lehet tenyészmadárnak. A mesterségesen felnevelt nagysándorok többsége is idetartozik, főként, ha még nem vett fel olyan rossz szokásokat, mint a tolltépés.
De igen, ez túl nagy mennyiség, még egy fiatal kutyának sem javasolt ennyi gyümölcsöt ennie egyszerre!