3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
Ha a papagáj hozzá van szokva hosszabb repülésekhez és így tapasztalható (hallható) a szörtyögés, akkor kóros is lehet, ugyanis idült jellegű légzőszervi elváltozásoknál előfordulhat a légzsákokban lerakodott és onnan felszakadozó váladék okozhatja ez a tünetet, főleg ha a repülés után "elerőtlenedik" is. Viszont ha nem szokott sokat röpködni, néha-néha "kiszabadul" és így hallható a szörtyögés, nem tekinthető kórosnak. Ezek alapján aggasztónak találja az állapotát állatorvossal vizsgáltassa ki alaposan.
Hullámos papagájok egészen szélsőséges hőmérsékletek között is meg tudnak élni, de ehhez az kell, hogy fióka koruk óta ki legyenek téve a hideg vagy a meleg hőmérsékletnek, illetve egy hosszú és fokozatos szoktatás szükséges. A megfelelő odúra viszont mindig szükség van. Felnőtt madarat, akit azelőtt csak lakásban tartottak nyugodtan ki lehet tenni nappalra már tavasszal is (ha jó idő van, tehát kb. 20-25 fok) és persze nyáron. Nagyon figyelni kell azonban arra, hogy ne kerüljön szeles, huzatos helyre (megfázhat!!), és mindig legyen árnyékos terület is a kalitkában, hogy el tudjon bújni a forró napsugarak elől. Nyáron kis fürdető tálkát is célszerű kirakni, mert sok papagáj imád fürdőzni. A nyári meleg éjszakákat is kint töltheti, persze ügyelni kell az esetleges macska vagy egyéb ragadozók támadására, viharokra stb.
Jó tartási körülmények esetén nálunk a nimfapapagájok általában 15-18 évig élnek. Néha azonban "matuzsálem korú", 19-25 éves példányokkal is találkozhatunk. Bővebben itt: Nimfapapagáj, akár évtizedekre is a társad lehet
Elképzelhető, hogy valami rossz élmény érte, azért csíp újabban. A papagájok nevelése nagyon-nagyon sok türelmet és gyengédséget igényel, egy hirtelen mozdulat, vagy bármi amitől megijedhet, hosszú időre hátráltathatja a szoktatást. A kézhez szoktatás menete egyébként: kézből etetés - hassimogatás - ujjra ültetés - fejsimogatás, stb. De mindez nagyon hosszú időt és türelmet igényel.
A tenyésztést kb. 9 hónapos korban ideális elkezdeni, kb. ekkorra lesznek tenyészérettek a hullámos papagájok. Ha ekkorra sem raknak tojást annak számtalan oka lehet (pl. nem megfelelő tartás (odú!, kalitkaméret, hőmérséklet, nyugalom), takarmányozás (ásványi anyagok, vitaminok), párválasztás, stb.).