3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
A kérdésre pontos válasz nincs, ugyanis több száz tekősfaj él, és igencsak nagy méretbeli különbségek vannak egyes fajok között! Ha ékszerteknősre gondol, akkor kb. 1-2 (nemtől és fajtól függően) éves teknősről lehet szó.
Őszintén megmondva fogalmam sincs, mi lehet az a barnás folt a fogon. Látni kellene ahhoz, hogy érdemben hozzá tudjak szólni a problémához. Az mindenesetre aggasztó, hogy elkezdett fogyni, tehát mindenképpen szükséges lenne egy személyes vizit egy állatorvosnál alapos vizsgálat és kezelés céljából.
Valószínűleg ki fog nőni, viszont a levertséget okozhatja az, hogy elfertőződött a letört köröm körüli terület és ettől belázasodhat az állat. Ennek komoly következményei is lehetnek, ezért célszerű lenne állatorvoshoz elvinni az állatkát.
Nagyon sok olyan fájdalmat okozó fogbetegség van, ami miatt a kutya főleg a másik oldalon rág. Ez lehet az oka annak is, hogy a "beteg" oldalon sárgább a foga, hiszen itt nem jelentkezik a rágás közbeni fogtisztító hatás. Azt javaslom, hogy mutassa meg a kutyát személyesen egy állatorvosnak, hisz´ lehet, hogy egy pillanat alatt megállapítható a probléma, míg így csak találgatásokba tudok bocsátkozni.
Látatlanban nehéz megállapítani, hogy a szennyeződés milyen eredetű. Lehet bolhaürülék, ez esetben bolhairtó szert alkalmazzon, de lehet valamilyen típusú bőrbetegség jele is. Javaslom, hogy mindenképpen forduljon állatorvoshoz.