3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
Számos tényező befolyásolja az alomszámot, egészséges állatoknál átlagosan 4 kölyökre lehet számítani.
Ha Budapesten vagy környékén tetszik élni, akkor a gekkó orvoslására a legmegfelelőbb hely az Állatorvostudományi Egyetem Belgyógyászati Tanszéke, itt Dr. Beregi Attila specialitása az egzotikus állatok gyógyítása. A bejelentkezés előzetes telefonegyeztetés alapján történik. Telefonszám: (06-1) 478-4138, (06-20) 954-9793. Ha vidéken tetszik élni, ebben az esetben meg kell keresni azt a legközelebbi kisállatgyógyász szakállatorvost, aki egzotikus állatok gyógyításával foglalkozik.
Igen, van, a megfelelő Ca-Foszfor kiegészítő és a Korvimin arthro nevő készítmény csodára képes.
A hüllők tartása nagy felelősséggel jár! Azt tudni kell, hogy mindegyikük védett és az országhatárokon áthozni is csak külön engedéllyel szabad, csempészetük büntethető. Mindenképpen szükséges egy állatka beszerzése előtt annak legmegfelelőbb tartásáról tájékozódni és a megfelelő körülményeket megteremteni. Ehhez nagy segítséget nyújt korunk vívmánya, az internet, ezen belül az internetes keresők használata. Mutatóba néhány oldal a sok közül, ahol minden kérdésre megtalálhatók a válaszok: http://teknos.lap.hu http://gorogteknos.uw.hu http://www.zoomedia.hu/terra/t_097t.htm
Igen, a Galastop egy modern és nagyon jó készítmény. Akár megelőzésre is lehet adni a tüzelést követő 7-8. héttől elkezdve. A sorozatos álvemhesség hajlamosít az emlődaganatok kialakulására. Az ivartalanítás ezt a kérdést megoldja, de tilos tüzelés után vagy az álvemhesség alatt műttetni, mert akkor nagyon intenziv tejelés indulhat be, amit nehéz elnyomni.