3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
Szerintem az normális (bár nem látom). Ha bizonytalan vagy más egyéb tünet jelentkezne, mindenképpen mutassa meg a műtétet végző kollégának. A másik probléma ezzel valószínűleg nem függ össze (az talán allergiás eredetű, de meg kellene vizsgálni...).
A véleményem szerint a kutyája komoly szívbeteg lehet, de erről így látatlanban nem lehet többet mondani. Kellene keresni egy szív specialistát, és legalább egy szív ultrahang vizsgálatot kellene csináltatni. Ma már nagyon jó gyógyszerek vannak erre, de nagyon nem mindegy az adagolás és az sem, hogy éppen melyik szert kapja.
Kedves Gazdi! A tengerimalacnak elöl 4 metszőfoga és hátul 16 őrlőfoga van. Ha az őrlőfogak is túlnőttek, akkor nem tud enni. Ezt egzotikus állatorvos tudja korrigálni, bódításban végzik el, és lereszelik a hátsó fogait. Néha a kezelést 6-8 hét múlva meg kell ismételni, de egy jó fogvágás után valószínűleg hamar kezdene enni magától a malacka. Javaslom, sürgősen vigyék el egzotikus szakállatorvoshoz, akinek van felszerelése a fogkorrekcióhoz! Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Péter! Klinikai vizsgálat és a laboreredmények ismerete nélkül nem lehet objektív képet alkotni az esetről és kórjóslatot mondani se. Bízzon a kezelő állatorvosában. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A madarak elhelyezésére szolgáló helyiségben a levegő páratartalma legalább 50% feletti legyen (egyes fajoknak, mint például jákók, kakaduk, még magasabb páratartalom igénye is van). Ha túl száraz a levegő, az légúti tüneteket, a légzésben részt vevő szervek megbetegedéseit okozhatja, Ilyen helyiségben párásító készülékkel lehet megoldani a problémát.