3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
Kedves Krisztina! Az ivermectin spot on, mint ahogy az elnevezése is mutatja bőrre cseppentve használandó, majd felszívódva fejti ki hatását. Mivel a legcsőben megtelepedő élősködők ellen nincs igazán hatékony készítmény a hazai piacon, így a madártartók rákényszerülhetnek, hogy a csőrbe cseppentsenek belőle. Erre az esetre a SH-Ivermectin light készítmény alkalmas a 20-30 dekagramm testtömegnél kisebb madarak számára. Az Sh-Ivermectin spot on adagolása 1 csepp/0,5kg ttkg bőrön keresztül, de a nyálkahártyára cseppentve ezzel is sokkszerű hatást lehet kiváltani.. Kísérletek alapján a madarak jelentősebb károsodások nélkül kb. hatszoros túldózírozást viselnek el bőrön át felszívódva, bár ez már májfunkció problémákat okozhat. Amennyiben nem a light változatot használta, akkor két cseppel 30-40-szeres túladagolást hajtott végre, ráadásul nyálkahártyán keresztül. Mérgezések esetén K vitamint szoktak alkalmazni, amennyiben a mérgezés vérzékenységgel jár, de ez esetben összetettebb a probléma. A legbiztosabb teendő állatorvoshoz vinni kivizsgálásra és diagnózisra. Enélkül lehet próbálkozni multivitaminokkal és máriatövis készítménnyel. Abban az esetben, ha a "light" változatot használta, úgy szintén vitaminokkal, májvédővel lehet kezelni, csak a regenerálódás esélyei összehasonlíthatatlanul jobbak.
Kedves Bence, Több hiba is el lett követve az akvárium berendezésénél: - nem szabadot volna egyből halakat az akváriumba tenni,több napig járatni kellett volna - a vitorláshal nem való ekkora akváriumba közel tenyérnyire nő, sügérfajta és meg fogja enni a neonhalakat - aranyhal nem hideg vízi hal, nem való trópusi halak közé - a rák valószínűleg nem garnéla mert nem 10 centis, akkor viszont nem való halas társas akváriumba Javaslom az üzlettel beszélni, és ott egy hozzáértő véleményét kikérni üdv http://www.haziallat.hu/akvarium/
Ezt nem tudom leírás alapján eldönteni. Ha daganat, akkor nincs köze az előzőhöz. Ha gennyes tályog, akkor lehet. Vigye el állatorvoshoz. Lehetőleg egzotikus szakállatorvost keressen. Sokan vannak már országszerte.
Nem találkoztam még ilyennel. Én várnék még egy ürítést, ha nem jön ki megpróbálnám kihúzni. A benti rész talán megemésztődik a többit meg ki tudja húzni. Ha nem, akkor bízza inkább állatorvosra.
Üdvözlöm! Így látatlanban elég nehéz... Szerintem a páratartalmon kell emelni (ahogy Önök is helyesen gondolták) napi-kétnapi permetezéssel, amit langyos állott, esetleg (ez a jobb) desztillált vízzel kell végezni. Az atkák fekete színüek amúgy és nem is jellemző. A krémezést kerüljék. Kérem írja meg, hogy történt-e változás! Olvass tovább! A leopárdgekkó tartása - mire figyeljünk?