3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
Természetesen kaphat más fajtát is! Gondolj csak bele, régen nem is létezett fajta-specifikus eledel, de a yorkik (és a többi kutyafajta is) akkor is ettek már valamit :)
Szerintem nem vált a "szelíd kutyából vadállat" ! Az idősödő, egészségileg gyengülő kutyákkal szemben egy másik, korábban alacsonyabb rendű kutya ösztönösen késztetést érez arra, hogy fölé kerekedjen és változtasson a korábban akár éveken keresztül harmonikusan működő pozícióján. Rangsorváltásnak nevezik ezt, ami természetesen nem mindig zajlik le összecsapások, kisebb-nagyobb játékos harcok nélkül. Az Ön feladata lenne, hogy segítsen a kutyák rangsorváltozásának kivitelezésén és az idős, Akita kutyát eggyel lejjebb helyezze a képzeletbeli "szamárlétrán". A fiatal német juhász okos és bölcs döntése, hogy nem szól bele az idősek konkurencia harcába, - tudja, hogy még az ő ideje nem jött el, de el fog jönni !
Az új kutyusnál esetleg lehet a környezetváltozás számlájára írni a dolgot, de a másik kutyánál szerintem ez kizárt. Ha nem javul a dolog, akkor mindenképpen fel kellene keresnie állatorvosát.
Ebben az esetben nagyon nehéz jó tanácsot adni az esetleges műtéttel kapcsolatban. Ennek pedig alapvetően az az oka, hogy a 8 éves dog már igen-igen idősnek számít. Ritkán találkozni 8 év feletti egyeddel. Néha ugyan előfordulnak magasabb kort is megélt német dogok (általában a kisebb testűek), de nem ez az általános. Mindenekelőtt azt tanácsolom, hogy ortopédiai szakrendelésen vizsgáltassák meg az állatot, hogy valóban térdszalag szakadás, vagy esetleg arthrosis van-e a tünetek hátterében. Emellett egy gerontológiai vizsgálat (vérvizsgálattal) is hasznos lehet atekintetben, hogy az állat általános állapota lehetővé teszi-e az esetleg szükséges műtéti beavatkozást. Amennyiben a gerontológiai vizsgálat kedvező eredményű, egyéb szervi bajok (szív, máj, vese, stb.) nincsenek, az ortopédiai vizsgálat megerősíti a térdszalagszakadást, és az állat általános állapota a vizsgáló szakember szerint jó, csak akkor érdemes megfontolni az esetleges műtétet, amelynek természetes kockázata lényegesen magasabb ebben a korban, mint a fiatalabb állatok esetében. Arra vonatkozóan, hogy a műtétet követően milyen hosszú lábadozási idő várható, mik a kilátások a jövőre nézve, a sebész tud majd közelebbit mondani a vizsgálat ill. a műtét során tapasztaltak alapján.
A terhesség, majd a szoptatás erősen igénybe veszi a szervezetet, és egyáltalán nem meglepő, ha ezek után egy ideig erősebb a szőrhullás. A gyakori kefélgetés helyes, ezt ne is hagyja abba. Viszont adhatna a cicának szőrkondícionáló tablettákat. Ma már sokféle kapható, javaslom keressen fel egy állatpatikát, vagy nagyobb állateledel áruházat. A kiszolgálóktól kérjen segítséget! (De az sem lenne azért felesleges, ha inkább egy állatorvost keresne fel a cicával, hátha egy alapos vizsgálattal kiderül, hogy esetleg valami más baj is van a háttérben!)