3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
Nem igaz, közvetlenül a kenyér etetése nem okoz bélférgességet. Dr Fekete Richard
Leginkább azt teheti, hogy megfelelő vizsgálatokkal kiderítteti, hogy mitől van a gyomorfekély. Ez ugyanis semmiképpen nem normális dolog 3 éves korban, és biztosan megvan az oka. Ezt kellene megállapítani és aztán, ha lehet, kiküszöbölni. Ehhez persze lehet, hogy messzebbre kell elvinni, és anyagiakban is áldozni kell erre, de e nélkül ez nem nagyon fog menni.
Amennyiben semmit nem hajlandó enni a teknős, javaslom mielőbb keressen fel szakembert, aki segít kideríteni az éhségsztrájk okát.
Meg kell nézni, mitől lehet összeragadva neki. Hátha egy szőr alatt levő váladékozó seb az oka. De valószínű csak víz vagy vizelet. Akkor pedig az a kérdés, miért nem tisztálkodik meg rendesen.
Ha nem vérzett, akkor valószínűleg nem volt mély a seb, éppen csak a bőrfelületbe vághattál bele. Fertőtlenítsd minden nap többször Betadin oldattal, igazából nincs vele más teendő, meg fog gyógyulni magától!