3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
A hányás sokféle betegség, probléma következménye lehet. Előfordulhat, hogy a cica csak a lenyalt szőrtől szabadul meg ilyenformán, ám az is lehet, hogy komolyabb a probléma. A gyakran jelentkező hányással mindenképpen érdemes állatorvoshoz fordulni. Úgy gondoljuk, kicsi a valószínűsége, hogy a szőr megritkulása a hányással nincs összefüggésben. Ennek egyik leggyakoribb oka a külső élősdiekkel való fertőzöttség. Üdvözlettel a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A kalitkában felnőtt papagájok akár teljesen elveszíthetik röpképességüket. Ez nem tényleges betegség, csak mivel nincs szükségük erre a képességükre, így a repüléshez használandó izmaik fejletlenek. Legyen lehetőségük állandó ásványi anyag utánpótlás felvételére. Ezt lehet külön tálban is felkínálni, de megfelel a természetes szépia is. Csak megjegyzem, hogy a képen valóban fiúnak és lánynak (illetve hímnek és tojónak) látszanak a papagájok, de mintha a fehér-tarka lenne a fiú és a szürke a lány. Persze lehet, hogy a gyenge felbontású, rossz fényviszonyok közt készült fénykép miatt tűnik így.
Az Ön által leírt tünetek akár a belső szemnyomás fokozódásából, akár belső generális szervi megbetegedésből adódhatnak. Ezek alapján, mind a gyógykezelés, mind a várható eredmény nagyon sok mindentől függ. További részletes vizsgálatra lenne szükség. Beszélje meg orvosával a várható eredményeket és a költségeket.
A lakásban tartott papagájok vedlése egész éveben folyamatos, legfeljebb az intenzitása változó. Olyan, hogy tollhullás elleni táp nem létezik, valószínű, hogy vedlést elősegítő eleségre gondol. Általában a sok "E" vitamint tartalmazó kendermagot áztatják be multivitamin és ásványi anyag készítménybe, ami segíti az új tollazat gyorsabb váltását. Azt, hogy többet "csipog" a madár, mint a téli időszakban, valóban okozhatják a hormonok, vagyis párosodna.
A Spot On készítmények és a Nyakörvek a leghatásosabbak. Az előbbiek (Frontline, Prac-tic, Advantix, ExSpot stb.) hatása általában egy hónapig, az utóbbiaké (Scalibor, Kiltix stb.) fél évig tart. A kereskedelemben többféle kapható, az ár helyenként igen eltérő lehet. Szerintem keressen fel egy állatorvost vagy egy állatpatikát, ahol meg tudja nézni ezeket a termékeket.