3846. Terrarisztika Börze Budapest - 2012-ben is
Hamarosan ismét lesz lehetőségünk rácsodálkozni a legszebb és legextrémebb hüllőkre, hiszen áprilisban újra jön a Terrarisztika Budapest Börze.
Hamarosan ismét lesz lehetőségünk rácsodálkozni a legszebb és legextrémebb hüllőkre, hiszen áprilisban újra jön a Terrarisztika Budapest Börze.
Sokan gondolják úgy, hogy a kutyakölykök - akár a fű - nőnek maguktól. Ahhoz azonban, hogy a fajta alaptulajdonságait kiemeljük vagy a nemkívánatosabbakat kordában tartsuk, valamint hogy az ember-kutya barátság kialakulását segítsük, érdemes már az alomban elkezdeni a kölykök szocializációját.
Leginkább a kisebb termetű kutyáknál fordul elő, hogy az utcán szinte minden járókelőt megugatnak. De miért érez késztetést a kutyánk, hogy ok nélkül támadjon? Lehull a lepel.
Fakó lóantilopok (Hippotragus equinus) érkeztek a Szegedi Vadasparkba: a karanténidőszak leteltét követően a két, Portugáliában született nőstényt egy bika társaságában már a látogatók is megfigyelhetik az Afrika-kifutóban.
Úgy tűnik, a madarak konkurenciára leltek az egerekben, legalábbis az éneklés terén. Utóbbiak is dalra fakadnak ugyanis.
Ha csak az egyik szemével van probléma, akkor alaposabb szemvizsgálatra van szükség (esetleg specialistánál), mert ilyenkor nem valószínű, hogy csak egy kötőhártyagyulladásról van szó (ez általában mindkét szemre jellemző egyszerre). Okozhat ilyen problémát például szemhéjállási rendellenesség, a pillaszőrök rendellenessége, könnytermelési probléma, sérülés, idegen test.
Védőoltást nem, csak féreghajtót szoktunk adni a tengerimalacoknak.
Bizonyos vírusos betegségektől mentesnek kell lennie a színvonalas tenyészetnek. Ezek a macskaleukózis (FELV), macska fertőző hashártyagyulladás (FIP) és a macska-AIDS. Ha tenyésztőtől vásárol, kérje a mentesség igazolását és mindenképpen szerződést írjanak a vételről. Nagy összegű vásárlásnál ez elengedhetetlen. A házi cicák nagy hányada sajnos fertőzött ezekkel a betegségekkel.
A leírtak alapján nagyon komoly baja lehet. Természetesen a távolból csak tippelni tudnék (pl. fertőző hashártyagyulladás), de ennek nem sok értelme lenne, hiszen mindenképpen gyorsan állatorvoshoz kell őt vinni, ahol alaposan megvizsgálják és kezelik is a betegségét. Ilyen súlyos tünetek esetén nem látok más megoldást.
Gyakran a fizikai kezelés nem elegendő a porc erősítéséhez. Javaslom a leukoplastos megragasztását, hogy egyenesen álljon, és a Korvimin arthro porcerősítő adagolását tartósan, kb. 3-4 hónapon át.