3846. Terrarisztika Börze Budapest - 2012-ben is
Hamarosan ismét lesz lehetőségünk rácsodálkozni a legszebb és legextrémebb hüllőkre, hiszen áprilisban újra jön a Terrarisztika Budapest Börze.
Hamarosan ismét lesz lehetőségünk rácsodálkozni a legszebb és legextrémebb hüllőkre, hiszen áprilisban újra jön a Terrarisztika Budapest Börze.
Sokan gondolják úgy, hogy a kutyakölykök - akár a fű - nőnek maguktól. Ahhoz azonban, hogy a fajta alaptulajdonságait kiemeljük vagy a nemkívánatosabbakat kordában tartsuk, valamint hogy az ember-kutya barátság kialakulását segítsük, érdemes már az alomban elkezdeni a kölykök szocializációját.
Leginkább a kisebb termetű kutyáknál fordul elő, hogy az utcán szinte minden járókelőt megugatnak. De miért érez késztetést a kutyánk, hogy ok nélkül támadjon? Lehull a lepel.
Fakó lóantilopok (Hippotragus equinus) érkeztek a Szegedi Vadasparkba: a karanténidőszak leteltét követően a két, Portugáliában született nőstényt egy bika társaságában már a látogatók is megfigyelhetik az Afrika-kifutóban.
Úgy tűnik, a madarak konkurenciára leltek az egerekben, legalábbis az éneklés terén. Utóbbiak is dalra fakadnak ugyanis.
A nyuszi szemének az elváltozását sok minden okozhatja. Az ok lehet traumás eredetű vagy fertőző. Ahhoz, hogy meg tudjuk mondani a pontos okot, ahhoz látnunk kellene az állatokat. Sajnos a myxomatosis sem kizárt.
A nyuszi fő elesége a fűfélék. Ha ezt nem eszi, akkor felborul az emésztése, és nagyon hamar megbetegszik. Ezért rá kell venni az állatot, hogy egyen szénát. Talán a a gyógynövényes széna ízleni fog neki, érdemes azzal próbálkozni. Reggel és este kell megkínálni zöldség- és gyümölcsfélékkel annyi mennyiségben, amennyit meg tud enni fél óra alatt.
Nagyon sokszor elég egy fronthatás, és már nem is eszik a nyuszi. Ha azonban nem tér vissza 1-2 napon belül az étvágya, akkor el kell hozni hozzánk, mert más is lehet a háttérben.
A kutya és macska összeszoktatásának részletes leírására itt terjedelmi oknál fogva nincs lehetőség, de ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehari: "Kutya-macska barátság" című könyvét, ami részletesen és szakszerűen foglalkozik a két különböző állatfaj együttes tartásával.
A leírásból nem derült ki, hogy a kezelés hatására felszívódott-e a tályog. Amennyiben igen, folytatni kellene a fecskendőből való etetést, az eredeti eleségre való visszatérést pedig elősegíthetjük, ha a tálkájába finomra összetört pelletet teszünk. A zöldségeket, gyümölcsöket is érdemes megpróbálni reszelt formában kínálni a malackának. Kiegészítésképpen az itatójába (ha használja) lehet naponta egy-két csepp Béres cseppet és/vagy C-vitamin készítményt cseppenteni. Ha a tályog még tapintható, javaslom, kérje ki egy másik állatorvos véleményét is! Előrehaladott tályogos megbetegedések esetén gyakran csak a műtéti beavatkozás segíthet.