3851. Rengeteg kutyán segített Vastag Tomi dala
Az eddig máshol meg nem jelent dalnak köszönhetően a vásárlók több mint 269.000 forinttal tudták támogatni az Illatos úti kutyusokat.
Az eddig máshol meg nem jelent dalnak köszönhetően a vásárlók több mint 269.000 forinttal tudták támogatni az Illatos úti kutyusokat.
Európában is egyedülálló műtétet hajtottak végre a Nyíregyházi Állatpark egyik homokpadi cápáján (Carcharhinus plumbeus).
Két kölyök gyűrűsfarkú maki (Lemur catta), más néven katta született a Debreceni Állatkertben, akiket szeretettel fogadtak.
Két újszülött Liszt-majmocskával gyarapodott a Miskolci Állatkert: az apróságok március elején jöttek világra.
Hatalmas sebek, csontsovány ábrázat, egy mindenkitől félő, utcára dobott kutya. Zoénak, a két év körüli shar pei keverék szuka kutyának néhány hete nem sok esélyt adtak az életben maradásra.
Helyes tartással és takarmányozással. Agámás cikkek >> -Éva
Kedves Anna, az hogy milyen a kutya, csak a gazdán múlik... Ha nme neveli, vagy rosszul neveli, akkor rossz lesz a kutya. Lehet csak unatkozik és mivel nincsenek kielégítve a fizikai és szellemi igényei, - ezt a leírt tünetekkel jelzi. Az agreszivitással kapcsolatban ajánlom a 'Félős és agresszív kutyák' ismeretterjesztő e-oktatási programot: www.4tappancs.net
A két hónapos nimfa már önálló, így a madár vagy nem két hónapos, vagy beteg és ezért nem eszik magától. Az már csak magánjellegű megjegyzés, hogy egy nimfafiókát megszelídíteni kellene, nem pedig kézzel nevelni. Hasmenéses madárnak tilos a zöldeleség, a fürtöskölessel jó úton jár, a táp lehet romlott, vagy rosszul készíti el, például túl híg, vagy hideg. A már kitollasodott papagájfiókának a sűrű langyos táphoz lehetne keverni kissé megpuhított hántolt kölest. A hasmenés jellegétől függően lehet, hogy állatorvosi kezelést igényelne. Nimfás cikkek >>
Kedves Érdeklődő! A papagáj egyen számára összeállított eleséget (megkóstólhatja a görögszénát, de ne legyen napi étel), vegyszermentes gyümölcsöket, kapjon vitamin és ásványianyag kiegészítést, zöldeleséget. Az emberi ételekből fajtól függően ehetnek kevés soványhúst, sajtot, háztartási kekszet (sokan ellenzik, mondván nincs hasznosítható tápanyagértéke, de a papagájok jelentős része szereti, jutalomfalatként etetve nem tudok káros hatásáról). A lényeg, hogy mindenből csak keveset kapjanak, a testtömegüknek megfelelően. Asztali sót, kristálycukrot kerülni kell.
A tünetek alapján akár panleukopenia (fertőző gyomor- bélgyulladás) is lehet a háttérben - ha súlyos hasmenéssel is társult a dolog. Mindenképpen intenzív állatorvosi kezelésre van szükség, és a kiszáradás veszélye miatt ismételt folyadék bevitel is szükséges. A fiatal állatok fokozottan veszélyeztetettek. Ne otthon kísérletezzen!