3851. Rengeteg kutyán segített Vastag Tomi dala
Az eddig máshol meg nem jelent dalnak köszönhetően a vásárlók több mint 269.000 forinttal tudták támogatni az Illatos úti kutyusokat.
Az eddig máshol meg nem jelent dalnak köszönhetően a vásárlók több mint 269.000 forinttal tudták támogatni az Illatos úti kutyusokat.
Európában is egyedülálló műtétet hajtottak végre a Nyíregyházi Állatpark egyik homokpadi cápáján (Carcharhinus plumbeus).
Két kölyök gyűrűsfarkú maki (Lemur catta), más néven katta született a Debreceni Állatkertben, akiket szeretettel fogadtak.
Két újszülött Liszt-majmocskával gyarapodott a Miskolci Állatkert: az apróságok március elején jöttek világra.
Hatalmas sebek, csontsovány ábrázat, egy mindenkitől félő, utcára dobott kutya. Zoénak, a két év körüli shar pei keverék szuka kutyának néhány hete nem sok esélyt adtak az életben maradásra.
Látatlanban elég nehéz bármit is mondani, mert sok minden lehet (tályog,atheroma, stb.) Mindenképp vigye el állatorvoshoz!!
A főzés sok vitamint von el a zöldségekből, gyümölcsökből. A répát megtisztítva, nyersen érdemes a madárnak adni. Ha a "karikára" vágott szeletet nem eszi meg a hullámos, úgy a lágyeleség készítéséhez hasonlóan, lereszelve érdemes tálalni. A klasszikus lágyeleség receptje: 1:1 rész sárgarépa:főtt tojás, ami darált keksszel, piskótával tehető a madarak számára ízletesebbé és morzsalékossá. Mindez kiegészítve ásványianyag(pl. Futor) készítménnyel. A lágyeleséghez adható továbbá gyümölcs (pl. alma), főtt, vagy nyers rizs, zöldség (pl. uborka) és még sok olyan vitaminokban, aminósavakban gazdag eleség, amit a madárka önmagában talán el sem fogyasztana.
Az idős macska valószínűleg már jóval kevesebbet mozog, és többet lustálkodik, mint régen, ezért ha a fiatalabb kori adagját kapja most is, az már önmagában is elhízáshoz vezetett. Álljunk le minden jutalomfalattal, kivéve a szőrlabdákat megszüntetőkkel. A macska napi fejadagját csökkentsük 25-40%-kal, ami elég drasztikus, de kétségkívül hatékony megoldás lesz. Diétás, zsírszegény tápok adása javasolt.
Szerintem igen, de nézesse meg szemész állatorvossal is.
A leírás sajnos nem szólt arról, hogy azok az állatorvosok, akik eddig látták a kutyát, a ránézésen kívül milyen vizsgálatokat végeztek el, ill. végeztek-e egyáltalán? Ilyen típusú bőrbetegség okának a kiderítése ugyanis megfelelő kiegészítő vizsgálatok nélkül nem lehetséges. A bőrgyógyászat ma már külön szakma, sok tudás és még több tapasztalat kell hozzá, hogy valaki az ilyen esetekkel is megbirkózzon. Ennyi bevezető után a javaslatom az, hogy jelentkezzenek be a Szent István Egyetem Állatorvosi Karának bőrgyógyászati szakrendelésére, ott vizsgáltassák meg a kutyát, és tegyék azt, amit ott javasolnak. Ez a szakrendelés Budapesten van, ezen a linken tudhat meg részleteket: