3856. Zongorázó golden retrieverek
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Egy optikus úgy döntött, kitör a megszokott körből, és kutyáknak készít napszemüveget. Boltot is nyitott, ahol az UV-védelemmel ellátott okulárék bőséges választéka várja a kutyákat, na és a gazdikat.
A kilenc életéből legalább egyet elhasznált Demi, a macska, mivel gazdája véletlenül kicentrifugázta őt a vizes törölközőkkel együtt.
Új valóságshow indul Magyarországon, ám ezúttal nem emberi „celebjelöltek” a szereplők, hanem egy pár fokozottan védett kerecsensólyom. A tét azonban itt sem kicsi, a szülők feladata azonban ez esetben valószínűleg sokkal nehezebb, mint egy megszokott valóságshow szereplőinek: öt tojás kiköltése, és a kikelt fiókák sikeres felnevelése, valamint felkészítése az önálló életre. Ráadásul nekik eközben még a napi betevőről is maguknak kell gondoskodniuk – az egész család számára.
Bajban vannak Ausztrália jelképei, a koalák. Az élőhelyük zsugorodása, a klímaváltozás és a baktériumok okozta betegségek által sújtott állatok egyre kisebb területre szorulnak vissza. Queenslandben, Ausztrália nagy északkeleti államában 2001 és 2008 között számuk 45 százalékkal csökkent a városias körzetekben és tizenöt százalékkal a természeti környezetben.
A nemek megkülönböztetése nem olyan egyszerű, mint pl. a hullámos papagájoknál. A tojók színei mindig haloványabbak és nincsen a pofákon sárga színeződés, de a farkuk alulról figyelve sárgás. A nimfák általában 5 tojást tojnak, ezért a 8 (és főleg ha még több!) tojás soknak tűnik. Elképzelhető, hogy a "tojásrakás állandósulása" nevű betegség okozza ezt. Ennek hormonális zavar szokott a hátterében megbújni. Ha tényleg erről van szó (és továbbra is tartósan fennmarad a tojásrakás), akkor állatorvos (vizsgálat után) hormoninjekcióval kezeli a madarat. Előfordulhat az is, hogy egyszer csak abbamarad a tojásrakás. Nem valószínű, hogy termékeny tojásokról van szó (ezt kívülről nem könnyű megállapítani), de azt meg lehet figyelni, hogy párosodnak-e egyáltalán a madarak, már ha különböző neműek.
Az attól függ... Röviden sajnos nem lehet erre a kérdésre válaszolni. A gyógynövényismeret külön tudományág. Javasolom tanulmányozásra például "A kutya természetgyógyászata" című könyvet a Saxum Kiadótól.
A kutyus szerintem jó eséllyel indul neki a második vemhességének, főleg ha szakértő, gondos állatorvos végezte a műtétet. Az ismételt császármetszés valószínűsége viszont nagy, a méh korábbi műtét nyomait őrzi és lehet, hogy elakad az ellés. Szülészorvos feltétlenül legyen készenlétben az ellés körüli időben. Esetlegesen az alomszám is alacsonyabb lehet a korábbinál.
20 napos korban és 14 nap múlva ismételni kell. Erről már lekéstek, ezért sürgősen Drontal Cat vagy Cestal Cat tablettával két hetes ismétléssel féreghajtózzák az egész családot!
A pontos diagnózishoz természetesen látni kellene a kutyát, sőt sokszor laboratóriumi vizsgálatra is szükség lehet annak eldöntésére, hogy mi okozza az elváltozást. Lehetséges, hogy bőrgyulladás (gombás, baktériumos?) miatt hullott ki a szőre vagy egy korábbi sérülés következménye a folt. Allergiás bőrproblémák (ekcéma) esetén is előfordulhat ilyen, ekkor nyalni/rágni is szokták a farkukat. Otthon meg lehet próbálni Neogranormon kenőccsel kezelni a területet, de ha nem múlik a folt, esetleg még nő is, akkor állatorvosnak kellene megmutatni.