3856. Zongorázó golden retrieverek
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Egy optikus úgy döntött, kitör a megszokott körből, és kutyáknak készít napszemüveget. Boltot is nyitott, ahol az UV-védelemmel ellátott okulárék bőséges választéka várja a kutyákat, na és a gazdikat.
A kilenc életéből legalább egyet elhasznált Demi, a macska, mivel gazdája véletlenül kicentrifugázta őt a vizes törölközőkkel együtt.
Új valóságshow indul Magyarországon, ám ezúttal nem emberi „celebjelöltek” a szereplők, hanem egy pár fokozottan védett kerecsensólyom. A tét azonban itt sem kicsi, a szülők feladata azonban ez esetben valószínűleg sokkal nehezebb, mint egy megszokott valóságshow szereplőinek: öt tojás kiköltése, és a kikelt fiókák sikeres felnevelése, valamint felkészítése az önálló életre. Ráadásul nekik eközben még a napi betevőről is maguknak kell gondoskodniuk – az egész család számára.
Bajban vannak Ausztrália jelképei, a koalák. Az élőhelyük zsugorodása, a klímaváltozás és a baktériumok okozta betegségek által sújtott állatok egyre kisebb területre szorulnak vissza. Queenslandben, Ausztrália nagy északkeleti államában 2001 és 2008 között számuk 45 százalékkal csökkent a városias körzetekben és tizenöt százalékkal a természeti környezetben.
Kis mennyiségek, ráadásul csak ritkán, biztosan nem fognak megártani. Főleg a halból, tojásból. Ami a hagymát illeti, azt nem kellene erőltetni.
Első kérdésére lehetetlen jó választ adni, ez megjósolhatatlan. Ha a szülés közben baj van, egy állatorvos otthon sem tud segíteni, tehát ilyenkor nem állatorvos kihívásával kell az időt tölteni, hanem a macskát kell minél előbb eljuttatni egy rendelőbe. Ha ennek időpontja már a rendelők bezárása utánra esik, akkor sajnos romlanak az esélyek, mert otthon ilyen helyzetben nehéz segíteni a szülő anyamacskának, illetve a tennivalókat elmagyarázni sem könnyű. A legtöbben ilyenkor ösztönösen próbálna segíteni. De talán jobb ilyenkor is keresni valami nyitva tartó ügyeletet, még ha ez kicsit messzebb is van.
A glükózamin valóban porcédő hatású, am az öreg nagy testű kutyák mozgásszervi betegségeinek kezelésében, fájdalmaik enyhítésében önmagában semmit nem fog segíteni, mert ez csak egy kiegészítő kezelési eljárás. Ráadásul humán vonalon is drága. Ha az idős kutyák fájdalmait enyhíteni akarja, akkor ún. nem szteroid gyulladás csökkentőket kell használnia, ezek valók erre a problémára. Sajnos ezek sem olcsók, főleg nagyobb testűeknél, de legalább van választási lehetőség ár szerint, mert itt legalább 6-8 különböző szer kapható.
2-3 hónapos korában kell először oltást kapnia. Kombinált oltásokkal kell kezdeni és ha kijárós macsek lesz, akkor leukózis és veszettség ellen is érdemes oltatni.
A felnőtt, egészséges, nem vemhes és nem szoptató kutyákat elegendő naponta egyszer etetni, lehetőleg minden nap kb. azonos időben. Azt nem javasoljuk, hogy MINDIG legyen előtte táp. Elegendő, ha a napi etetéskor kapja meg az adagját. A táp mennyiségének kiszámolásakor kövesse a csomagoláson található útmutatót. Prémium tápok esetén egy felnőtt vizsla napi adagja kb 30 dkg, gyengébb minőségű tápokból nagyobb mennyiség szükséges. Főtt ételből egy idő után Ön is ki fogja tapasztalni, hogy mekkora a szükséges napi mennyiség, azaz, amennyitől nem hízik és nem is fogy le a kutyus.