3856. Zongorázó golden retrieverek
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Egy optikus úgy döntött, kitör a megszokott körből, és kutyáknak készít napszemüveget. Boltot is nyitott, ahol az UV-védelemmel ellátott okulárék bőséges választéka várja a kutyákat, na és a gazdikat.
A kilenc életéből legalább egyet elhasznált Demi, a macska, mivel gazdája véletlenül kicentrifugázta őt a vizes törölközőkkel együtt.
Új valóságshow indul Magyarországon, ám ezúttal nem emberi „celebjelöltek” a szereplők, hanem egy pár fokozottan védett kerecsensólyom. A tét azonban itt sem kicsi, a szülők feladata azonban ez esetben valószínűleg sokkal nehezebb, mint egy megszokott valóságshow szereplőinek: öt tojás kiköltése, és a kikelt fiókák sikeres felnevelése, valamint felkészítése az önálló életre. Ráadásul nekik eközben még a napi betevőről is maguknak kell gondoskodniuk – az egész család számára.
Bajban vannak Ausztrália jelképei, a koalák. Az élőhelyük zsugorodása, a klímaváltozás és a baktériumok okozta betegségek által sújtott állatok egyre kisebb területre szorulnak vissza. Queenslandben, Ausztrália nagy északkeleti államában 2001 és 2008 között számuk 45 százalékkal csökkent a városias körzetekben és tizenöt százalékkal a természeti környezetben.
Az étvágytalanság hátterében az alacsony hőmérséklet mellett más tényezők is szerepelhetnek. A kedvezőtlen tartási körülmények mellett számtalan betegség egyetlen otthon észrevehető tünete az étvágytalanság. Lehet a hűvösebb időjárás miatt csökken a teknős étvágya, de az is lehet, hogy csak válogatós. Állatorvosi vizsgálat javasolt a betegségek kizárása érdekében.
Nem véletlen, hogy sok helyen találni a szobatisztaság leírását és nem a ´kerttisztaság´ leírását, mert a mai civilizált társállattartás esetében az előbbire van tömeges igény. Szerencsére egyre kevesebb az udvaron, kertben tartott kutya és egyre kevesebb azoknak a kutyáknak a száma is amelyeket nem visznek ki a kertből, közös aktivitásra, játékra, sétára, szocializálásra, nevelésre - ami közben a kutya természetes közegben elvégezheti a szükségleteit. (Tehát a kutyának azzal teszel jót, ha sétálni viszed. Így jó eséllyel nem a kertben fogja a dolgát végzeni. - a szerkesztőség) A kutya ürülékének illatanyagával kell preparálni a kert azon részét, amelyik a ´kutya WC´ szerepét volna hívatott betölteni, - de a szilárd ürüléket innen is rendszeresen el kell takarítani, mert ellenkező esetben a kutya azért nem fogja azt használni. A szoktatási technika többi része megegyezik a szobatisztaságra neveléssel.
A tünetek alapján lehet allergia vagy akár rovarcsípés is. Ha nem javulna a dolog, akkor keressen fel egy állatorvost, mert ebből komolyabb szembetegség is kialakulhat. Dr Fekete Richard
A kiscicáknak legalább 4-5 hetes korukig az anyatej legyen a kizárólagos tápláléka, ez után lehet elkezdeni nekik más ennivalókat is adni. Persze ezt csak szépen fokozatosan növekvő mennyiségben szabad adni. Ma már széles választéka van az egészen fiatal kölyköknek való tápoknak is, de házilag is lehet nekik ennivalót készíteni. Javaslom vásárolják meg egy könyvesboltban Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a macskám" című nemrégiben megjelent könyvét, ebben minden kérdésükre választ találhatnak.
Szerintem ivaréretté vált a cica (bár nem említette mennyi idősek a kölykök). De ha bizonytalan a kérdésben, akkor keressen fel egy állatorvost ez ügyben. Dr Fekete Richard