3856. Zongorázó golden retrieverek
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Egy optikus úgy döntött, kitör a megszokott körből, és kutyáknak készít napszemüveget. Boltot is nyitott, ahol az UV-védelemmel ellátott okulárék bőséges választéka várja a kutyákat, na és a gazdikat.
A kilenc életéből legalább egyet elhasznált Demi, a macska, mivel gazdája véletlenül kicentrifugázta őt a vizes törölközőkkel együtt.
Új valóságshow indul Magyarországon, ám ezúttal nem emberi „celebjelöltek” a szereplők, hanem egy pár fokozottan védett kerecsensólyom. A tét azonban itt sem kicsi, a szülők feladata azonban ez esetben valószínűleg sokkal nehezebb, mint egy megszokott valóságshow szereplőinek: öt tojás kiköltése, és a kikelt fiókák sikeres felnevelése, valamint felkészítése az önálló életre. Ráadásul nekik eközben még a napi betevőről is maguknak kell gondoskodniuk – az egész család számára.
Bajban vannak Ausztrália jelképei, a koalák. Az élőhelyük zsugorodása, a klímaváltozás és a baktériumok okozta betegségek által sújtott állatok egyre kisebb területre szorulnak vissza. Queenslandben, Ausztrália nagy északkeleti államában 2001 és 2008 között számuk 45 százalékkal csökkent a városias körzetekben és tizenöt százalékkal a természeti környezetben.
Nem is kell megpróbálni simogatni. Türelemmel kell várni, amíg nyugodtabb lesz. Valószínűleg eddig nem foglalkoztak vele egyáltalán. Szokja meg, hogy mozognak körülötte, kapjon enni, inni, mással ne zavarják. Egy ideig takarítani sem érdemes nála, csak még idegesebb lesz. Pár hét múlva meg lehet próbálni kicsit közelebb kerülni hozzá.
Nem, más kutya fertőzéssel nem kaphatja el az atkát. Ha olyan készítménnyel csepegtetik,melynek van demodex atka elleni hatékonysága,akkor jó esélye van a gyógyulásra. Gyakrabban kell rácsöppenteni,mint bolha elleni kezeléskor,és több alkalommal ismételni. Ezen kívül van egy féreghajtó tabletta is,ami más adagolásban demodicosis ellen hatékony.Kérdezzen rá állatorvosánál,ha a csepegtetős megoldás nem segítene.Az immunrendszer erősítés nagyon fontos. Én ismerek olyan kutyát,aki 6 hetes korától 3 éves koráig szenvedett ettől a betegségtől. Gazdái odaadó ápolásának és szeretetének köszönhette,hogy kinőtte a betegséget és szép hosszú életet élt. Időnként javult az állapota,időnként borzasztóan nézett ki,teljesen lekopaszodott. Akkor még nem voltak ezek a hatékony gyógyszerek sem.
A kutyák végbéltáji viszketésének leggyakoribb okai a bűzmirigy gyulladása és a férgesség. Ezen kívül még számtalan oka lehet, például végbéltáji sérülés, daganat, fekély... Mindenképpen meg kell nézni, van-e látható elváltozás; egy Betadine szappanos lemosás (minden patikában kapható) célszerű. A legtöbb féreghajtó csak néhány napig hat, amíg a hatóanyag a bélcsatornában van. Az elpusztuló bélférgek csak akkor láthatók, ha erős fertőzés miatt a sok elpusztuló féreg hatására hasmenés alakul ki. Ezért, ha nem lát féregürülést a féreghajtás követően, nem jelenti azt, hogy nem volt férges a kutya. Különösen akkor, ha a kutya lakásban (is) van, célszerű a féreghajtást 2 hét után ismételni, és negyedévente féreghajtani. Sok állatorvosnál lehetőség van a bélsár (széklet) vizsgálatára is, a féreghajtás ellenőrzése, illetve a szükségessége érdekében. Amennyiben egy kutyája van, lehet, hogy olcsóbb negyedévente a két tabletta, mint a laborvizsgálat, de több, főleg nagytestű kutya esetén mindenképpen megtérül a labor ára. A férgességet ember is elkaphatja, amennyiben szájába vesz olyan tárgyakat, ami a kutya bélsarával érintkezett (ez elsősorban kisgyermekeknél fordul elő, amikor még nem törvényszerű a kézmosás) Sajnos nem adta meg a kutya nemét és korát. Idősebb kutyákban a sok csont etetése okozhat nehezített bélsárürítést, különösen idős kan kutya estén, ha a prosztata is megnagyobbodott (ez utóbbit nem láthatja kívülről). A bélsár lágyítására próbálkozhat tejjel, esetleg olajos dolgokkal, esetleg 5-10 ml paraffinolaj is adható, de a ricinusolaj kerülendő, mert a legtöbbször görcsöket okoz. Ha egy-két nap alatt nincs változás, mindenképpen célszerű állatorvoshoz menni.
Nem derül ki a kérdésből, hogy milyen nemű a nyuszi. De az ivartalanítás mindenképpen megoldást jelenthet. Főleg a bak nyulaknál, sokkal nyugodtabbak lesznek és elmúlik az agresszió és a harapás is.
Valószínűleg hasmenése van a cicának. Ennek okát vizsgálattal lehet csak megmondani.