3856. Zongorázó golden retrieverek
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Egy optikus úgy döntött, kitör a megszokott körből, és kutyáknak készít napszemüveget. Boltot is nyitott, ahol az UV-védelemmel ellátott okulárék bőséges választéka várja a kutyákat, na és a gazdikat.
A kilenc életéből legalább egyet elhasznált Demi, a macska, mivel gazdája véletlenül kicentrifugázta őt a vizes törölközőkkel együtt.
Új valóságshow indul Magyarországon, ám ezúttal nem emberi „celebjelöltek” a szereplők, hanem egy pár fokozottan védett kerecsensólyom. A tét azonban itt sem kicsi, a szülők feladata azonban ez esetben valószínűleg sokkal nehezebb, mint egy megszokott valóságshow szereplőinek: öt tojás kiköltése, és a kikelt fiókák sikeres felnevelése, valamint felkészítése az önálló életre. Ráadásul nekik eközben még a napi betevőről is maguknak kell gondoskodniuk – az egész család számára.
Bajban vannak Ausztrália jelképei, a koalák. Az élőhelyük zsugorodása, a klímaváltozás és a baktériumok okozta betegségek által sújtott állatok egyre kisebb területre szorulnak vissza. Queenslandben, Ausztrália nagy északkeleti államában 2001 és 2008 között számuk 45 százalékkal csökkent a városias körzetekben és tizenöt százalékkal a természeti környezetben.
Sehogy. Csak a kacsasült reményében lehet és érdemes próbálkozni.
Az élősködők ellen többek közt Neo-stomosan készítménnyel lehet védekezni a környezetben, Ivermectin spot on készítménnyel az állatokon. A leírtak alapján más probléma is van, a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni.
Az ékszerteknősnél gyakori hogy a hím folyamatosan zaklatja a nőstényt. Tartsa külön őket.
Ez a tojásszámtól is függ. Általában a 3-4.-re, de nem kizárt, hogy csak az utolsóra. Ez extrém esetben akár 9 darab is lehet, de az átlagos fészekalj 5-6 tojás. A legkisebb és a legnagyobb fióka kelése közt 1-2 nap különbség lehet, de a rozellaféléknél kevésbé jellemző, hogy akkora különbségek legyenek a kelési időben, mint egyes hullámospapagájok fiókái közt.
Kedves Gazdi! Igen, igaz. A legtöbb esetben megjavítja az étvágyat a Béres csepp kúraszerű adagolása: napi annyi csepp az ételébe keverve, ahány kg súlyú a kutya. Ez a kúra két hónapig tarthat, utána legalább egy hónap szünetet kell tartani. Ez persze csak akkor igaz, ha kedvence étvágytalansága mögött nem áll valamilyen betegség is a háttérben. Ez esetben alapos kivizsgálásra van szükség, és ezután meg kell, hogy kapja a szükséges kezelést. Mielőbbi étvágynövekedést kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.