3856. Zongorázó golden retrieverek
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Egy optikus úgy döntött, kitör a megszokott körből, és kutyáknak készít napszemüveget. Boltot is nyitott, ahol az UV-védelemmel ellátott okulárék bőséges választéka várja a kutyákat, na és a gazdikat.
A kilenc életéből legalább egyet elhasznált Demi, a macska, mivel gazdája véletlenül kicentrifugázta őt a vizes törölközőkkel együtt.
Új valóságshow indul Magyarországon, ám ezúttal nem emberi „celebjelöltek” a szereplők, hanem egy pár fokozottan védett kerecsensólyom. A tét azonban itt sem kicsi, a szülők feladata azonban ez esetben valószínűleg sokkal nehezebb, mint egy megszokott valóságshow szereplőinek: öt tojás kiköltése, és a kikelt fiókák sikeres felnevelése, valamint felkészítése az önálló életre. Ráadásul nekik eközben még a napi betevőről is maguknak kell gondoskodniuk – az egész család számára.
Bajban vannak Ausztrália jelképei, a koalák. Az élőhelyük zsugorodása, a klímaváltozás és a baktériumok okozta betegségek által sújtott állatok egyre kisebb területre szorulnak vissza. Queenslandben, Ausztrália nagy északkeleti államában 2001 és 2008 között számuk 45 százalékkal csökkent a városias körzetekben és tizenöt százalékkal a természeti környezetben.
Hangszálgyulladás természetesen lehetsége kutyánál is, de mivel egyéb problémák is felmerülhetnek, mindenképpen vizsgáltassák meg állatorvossal a kedvencüket.
Kedves Gazdi! Talán mégis náthás! Meg kéne nézetni az állatorvosával! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Üdvözlöm ha amúgy is állatorvoshoz megy, ott a kolléga figyelmét fel kel hívni erre és ő majd folytatja a megfelelő kezelést. A diagnózis vérvétel, illetve biopszia, a kezelés mivel autoimmun, nehéz és teljes gyógyulás nem valószínű. Üdv
Igen a baromfi hús megfelelő számukra. Csirkemell, comb, belsőségek (szív, zúza stb.) Kaphatnak még nyulat is. Magában a hús nem elegendő ki kell egészíteni vagy jó minőségű táppal vagy konzervvel. Ha kölyök állatról van szó, figyelni kell a kalciumpótlásra, mert színhús etetése mellett kalcium hiányos, angolkóros lehet. Emberi fogyasztásra alkalmas húst lehet adni, nyersen, vagy forrázva. Sót és fűszereket nem igényelnek, nagy mennyiségben még ártalmas is lehet.
A vadászgörény kisragadozó, tehát gyakorlatilag vadászhat a baromfira, rágcsálókra. Egy ízben láttam, hogy nem bántották a szárnyasokat, amikor patkányokra lettek bevadásztatva. Szabadon engedték a tyúkudvarban a kölyök vadászgörényeket, akik egyenest a patkányokat tartalmazó ketrechez futottak és nem vettek tudomást a szárnyasokról. Több 10 éves vadászgörény tenyésztői múlttal és vadászati gyakorlattal rendelkezett a gazdájuk. Tehát nem lehetetlen, de laikusnak nem ajánlom a próbálkozást. A vadászgörénynek minden állat préda, amelyik menekül előle.