3861. Új skorpiófajt fedeztek fel a Halál-völgyben
Új skorpiófajt fedeztek fel a kaliforniai Halál-völgyben, a Death Valley Nemzeti Parkban.
Új skorpiófajt fedeztek fel a kaliforniai Halál-völgyben, a Death Valley Nemzeti Parkban.
Az üvegfalú medencében akár a pápaszemes pingvinek (Spheniscus demersus) vízalatti mozgását is megfigyelhetik a látogatók a Szegedi Vadaspark új állatbemutatójában, amelyet március végén adtak át.
A szopornyica vírus okozta, lázas betegség. Elsősorban a légutak, a gyomor- béltraktus megbetegedésével jár, de idegrendszeri és bőrelváltozásokat okozó formája is ismert. Fiatal állatoknál gyakran elhulláshoz vezet. Idősebb állatoknál, és enyhébb lefolyás esetén a gyógyult állatok jelentős részénél idegrendszeri károsodás marad vissza.
A Felis Hungarica 2006 óta rendez nemzetközi macskakiállításokat Győrben, március utolsó hétvégéjén pedig már a 7. ilyen rendezvényük lesz.
A nyulak ivartalanítása nem maga a műtét veszélyes, hanem az altatás. A nyuszik ugyanis nagyon könnyen túlalszanak, ami akár a halálukhoz is vezethet.
Szerintem ez egy olyan kérdés, amit a kezelőorvosával ill. azzal, aki operálta, kell megbeszélni! Ő tudja ugyanis, hogy mit és hogyan csinált a műtét során, mit adott neki, stb...
Arra vonatkozólag, hogy mi a teendő, ha egy kutya embert megharap (vagy sérülést okoz), szigorú rendelkezések vannak. Ebben az esetben a kutyát (főleg akkor, ha veszettség ellen oltatlan) hatósági állatorvosnak kell megfigyelnie 2 hétig. Ez praktikusan azt jelenti, hogy megvizsgálja először, majd 1 hét múlva, és a 2 hét végén. Ha a kutya a 2 hét elteltével is egészséges, akkor a sérültttel (jelen esetben Önnel) nem kell semmit tenni. Ha viszont kiderülne, hogy veszett, akkor Önt fogják sorozatoltásban részesíteni. Nos, ez a szabály. Ettől eltérni csak saját felelősségre lehet. Ha nem kívánják ezt a procedúrát végigcsinálni, akkor ezt csak saját elhatározásból, saját felelősségükre tehetik meg. Még akkor is, ha egy ilyen szituáció mögött semmi betegség nincs, és a harapás csak a játék hevében történt.
Inkább azt javasolnám, hogy mutassa meg állatorvos kollegának...
A kutyájának nincsennek vislkedési gondjai, mert korának megfelelő természetes és ösztönös fizikai- és szellemi igényei szerint viselkedik. Önnek ezek azonban gondot jelentenek, mert ismeretlenek és nem vagy nem megfelelően tudja kezelni és lereagálni. Ajánlom figyelmébe Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA című könyvét. Személyes tanácsadás vagy KUTYAtréning ügyében időpontegyeztetést telefonon vagy e-mailben tudok adni.