3871. Úgy alszol, mint egy állat?
Vajon van kapcsolat az állatok alvási szokásai és az embereké között? Sok tekintetben hasonlóan alszunk, sőt, az állatok alvásának megértése az embereken is segíthet.
Vajon van kapcsolat az állatok alvási szokásai és az embereké között? Sok tekintetben hasonlóan alszunk, sőt, az állatok alvásának megértése az embereken is segíthet.
Különös dologra lett figyelmes egy macskatulajdonos Reigate-ben, a kis brit faluban. Egy erdei egér csúnyán ellátta kedvence baját.
Sokan szeretnek macskával aludni. Az, hogy mindez egészséges, megkérdőjelezhető. Akkor azonban már egyenesen elgondolkodtató a kérdés, ha megnézzük, mit is csinál az ágyunkban a macska, amíg mi alszunk.
A húsvéti hétvégén, Miskolcon rendezik az év első hazai CACIB kiállítását. Miskolc Marathon Dogshow 2012.04.07-2012.04.08.
Vajon mekkorára nő majd az ajándékba kapott nyuszi? Egyáltalán, kinek ajánlott nyulat venni? Mivel tehetjük komfortossá az új jövevény életét?
Viszket, ezért vakarja-nyalja magát. Ennek több oka is lehet, ilyen például a bolhásság, ekcéma (allergia)vagy egyéb bőrprobléma. Mutassák meg állatorvosnak!
Az az oka, hogy vemhes. Ilyenkor nyugalomra van szüksége. Inkább ne próbálják kivenni, mert ez fölösleges stresszt okoz neki.
Az időjárási körülményeket tekintve szerintem iszonyú melege van! Ha esetleg légkondícionált lakásban van a kutyus vagy mégis kizárható az előbbi varriáció, akkor meg kell mutatni állatorvosnak!
Sajnos az állatmentés kérdése pénzkérdés. Ha van alapítvány, aki elvállalja az ezzel járó tortúrát (pénzkoldulás, adózás, ellenőrzések tömkelege, stb.), akkor nálunk is lesz nonprofit állatmentő. De ehhez az is kell, hogy az emberek támogassák (ne csak az adó 1 százalékával) az ilyen alapítványokat. Nonprofit állatmenőről sajnos nem tudok, olyan állatmentő létezik, akinek a költségeit ki kell fizetnie valakinek. Meg lehet próbálni állatvédő szervezetekkel felvenni a kapcsolatot, hogy tudnak-e ilyenkor segíteni. De általában az az alapvető elvárás, hogy annyit segítsen a megtaláló, hogy vigye be a kutyust. Tény, hogy az lenne a legkényelmesebb és lelkünknek a legmegnyugtatóbb, ha csak telefonálnánk egyet és megoldódna a probléma és így nyugodtan aludhatnánk. De ez még messze van. Nekünk, egyszerű embereknek kell segítenünk a bajba jutott állatokon. Be kell fogadnunk, inni, enni kell adnunk nekik és gazdit keresni, ahol boldogan élhetnek. Én is ezt tettem már sokszor. Más is tegye ezt! "Ments meg egy kutyát, nem éltél hiába!" - szoktam mondani. Az állatkereskedéseket be lehet jelenteni a hatósági állategészségügyi szolgálatnál is (kellene, hogy eljárjanak ilyen ügyekben). Ezenkívül a rendőrségen is lehet és kell feljelentést tenni állatkínzás gyanúja miatt és célszerű minél több állatvédő szervezetet is értesíteni a dologról. Na és persze fel lehet hívni a nagy kereskedelmi TV-adókat, mert általában ez a leghatékonyabb módszer a küzdelemben!
Igen! A témát kimerítő részletességgel körüljárja az alábbi Háziállatos cikk. Ajánlom az elolvasását!