3901. Az amerikai kopasz terrier
A köztudatban csak egy kopasz kutyafajta: a kínai szerepel. Az amerikai kopasz terriert viszont kevesen ismerik. Ez a fajta kutyaallergiásoknak is kiváló választás, ráadásul barátságos és kíváncsi természetű is.
A köztudatban csak egy kopasz kutyafajta: a kínai szerepel. Az amerikai kopasz terriert viszont kevesen ismerik. Ez a fajta kutyaallergiásoknak is kiváló választás, ráadásul barátságos és kíváncsi természetű is.
A védett és fokozottan védett ragadozómadarak szándékos pusztítása mindig komoly problémát jelentett Magyarországon, az idei év első hónapjaiban azonban soha nem látott mértékben emelkedett az ilyen jellegű bűncselekmények száma.
2012. május 20-án 10 és 17 óra között várjuk az érdeklődőket ingyenes programokkal: szaktanácsadással, kutyás bemutatókkal, kutyaszépségversennyel és tombolával, valamint gyermekprogramokkal Székesfehérváron a Vásártéren.
A hollók az emlékezés mesterei: három év elteltével is képesek megkülönböztetni barátaikat ellenségeiktől - állapították meg osztrák kutatók.
Robotot küldött a tudomány a világűr mélyébe, felfedte élőlények genomját, az azonban még mindig zavarba ejti, hogy mi vezérli haza a galambot.
Azt, hogy mi lehet a kutya baja, sajnos én sem fogom tudni megmondani. Ilyen esetekben csak azt lehet tenni, hogy vinni kell újabb és újabb vizitekre az állatorvoshoz (esetleg megmutatni egy másiknak is), hátha előbb-utóbb kiderül végre, mi is a bibi.
Lehet, hogy csak valami sérülés, rándulás érte a madár lábát. A köszvényes hullámos jellemzően lógatva tartja a lábát, míg a sérült felhúzza. Köszvény esetén a fehérje dús lágyeleséget kellene mellőzni, de ezzel is csak a további leromlást lehet csökkenteni. Naponta többször cserélt ivóvízzel lehet több ivásra serkenteni, ami csökkenti a vesekő kialakulás esélyét. A tojáson ülő madárnak nincs szüksége lágyeleségre, így a kelést megelőző 1-2 napig ne etessen főtt tojást. Vegyszer mentes zöld-eleségtől nem lesz baja, mivel az csak az etetés megkezdésének első napjaiban okozhat hasmenést. A vitaminok túladagolását kerülje.
A terrárium mérete jó, mert a természethez képest nincs elég nagy medence, szóval minél nagyobb, annál jobb! Az etetésnél figyeljen, hogy a teknős elé tegye a táplálékot, mert a nagy térben, lehet, hogy nem veszi észre, nem találja meg. Aljzatnak a kvarchomok nagyon jó, mert a kaviccsal ellentétben nem megy közé táplálék maradék és nem idéz elő rothadást, a maradékot mindig vegye ki! A vízmélység a páncél hosszának a másfélszerese legyen, ha a teknős páncélja pl. 5 cm, akkor 7-9 cm-es vízmélység a megfelelő. Fontos a kiülő és a felette elhelyezett izzó, ahol tudnak napozni. A hőmérsékleti eltérés semmilyen problémát nem okoz.
Sajnos így a távolból nem lehet erről pontosan nyilatkozni, azt javaslom, mutassák meg mielőbb állatorvosnak (ez más okból is célszerű egy ilyen korú kiscicánál)!
Természetesen a hörcsögöt is zavarja a szivarfüst. De ugyanígy zavarja a huzat is (intenzív szellőztetés). Nagyon nehéz olyan helyzetben tanácsot adni az elhelyezés tekintetében, amikor láthatóan a család egyik tagja nem kedveli az állatot. Mindenesetre úgy gondolom, hogy nem feltétlenül a konyha az a hely, ahol egy állatot tartani kellene.