3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
Mindig a korának megfelelő tápot kell adni. Ez lehet száraz táp, konzerv vagy alutasakos is. A lényeg a ráírt ajánlás, hogy milyen korú cicának adható. Márkánként más és más típusú tápok közül lehet választani a korosztálynak megfelelően.
Kezelés nélkül sokáig elhúzódhat, sok szenvedéssel jár (gondoljunk csak arra, amikor mi, emberek influenzások vagyunk!), sajnos az állat elhullását is okozhatja. Mindenképpen tanácsos állatorvoshoz vinni, hogy mihamarabb elkezdhessék a kezelést. Otthon tanácsos meleg helyen tartani, finom eledellel táplálni, és macskáknak való vitamintablettákat is érdemes adni.
Ez normál gyomortartalomnak megfelelő hányadék, ami - ha nem túl gyakran jelentkezik - húsevőknél nem kóros.
A tüzelés vagy macskák esetében bagzásnak nevezett ivarzás mint normális élettani folyamat nem igényel semmilyen segítséget. Amennyiben zavaró az állat viselkedése, forduljon orvoshoz, számos módszer létezik az ivartalanításon kívül, mely átmenetileg megszünteti a bagzást.
Csak megbízható helyről vegyünk tápot, ami csakis és kizárólag csincsillatáp lehet. A nyúltáp (bár ugyanúgy néz ki, mint a csincsillatáp) nem alkalmas a csincsillák etetésére. Nagyon fontos a szárított, pormentes réti széna, bár a lucernát sokkal jobban szeretik (nyúltenyésztőktől beszerezhető), mindamellett sokkal egészségesebb. Az, hogy megeszik-e a zöldségeket, gyümölcsöket, teljesen csincsillafüggő. Elvileg szeretik a répát, szőlőt, dinnyét, de nagyon óvatosan (keveset és fonnyasztva!!) füvet, salátát, káposztát vagy más zöldeket is adhatunk nekik. A vizüket hetente 3-4 alkalommal cseréljük. Olvass tovább! Ezt gondold végig, mielőtt magadgoz vennéd a csincsillát! Csincsilla: így tartsd, így etesd