3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
A nyuszik foga folyamatosan nő ezért koptatja őket, ezért adj neki a ketrecbe esetleg faágat, de jó akár a papagájnak való csőrkoptató is. Fogja használni és ezzel koptatja a fogait. A fogainak a túlnövését észreveszed ha belenézel a szájába. De akkor kedvetlenebb nem eszik stb. De ha fél évente viszed dokihoz nézesd meg vele, úgyis ő fogja lekezelni, te ne próbálkozz vele. Mivel és hogyan etessük a nyulat?
Kedves Vanda! A leírt probléma nagyon egyedi, és eléggé különleges is, és azt gondolom, hogy nagyon nehéz lesz kitalálni majd az igazi okát. Még az is lehet, hogy soha nem fog ez kiderülni. Ahogy a nagyon részletes leírásból látom, jártak a kutyával állatorvosnál, többféle vizsgálat is történt, eredmény viszont eddig nincs. Csak azt tudom javasolni, hogy sűrűn kell látogatni az állatorvosukat, előbb-utóbb csak sikerül majd találni valamit. Ha ott helyben ez nem megy, akár messzebbre is el kellene vinni, olyan helyre, ahol esetleg van lehetőség más jellegű vizsgálatok elvégzésére is (pl. MR vagy CT vizsgálat a gerincéről ill. a hátsó testtájakról) De mivel azt is írta a levele végén, hogy a séták ideje alatt semmilyen tünetet nem mutat, még az sem kizárt, hogy valami "agybaja" van, esetleg valami kényszerképzete, hallucinációja,....szóval ilyesmik. Sajnos ezeket állatoknál gyakorlatilag lehetetlen megfogni és kideríteni.
Üdvözlöm! Gondolom esett a hőmérséklet a lakásban és valószínüleg ezért nem eszik. 25-28 °C-on működnek ezek az állatok igazán. Egy felnőtt gabonasiklónak nem lesz baja ha nem eszik 1-2 hónapig. Melegítse fel a terráriumot (lámpa, talajfűtő) és kínálja meg egérrel. Szerintem nem lesz gond. Kígyók a terráriumban: a gabonasikló A gabonasikló, mint házikedvenc - 1. rész Világítás a hüllők terráriumában
Érdemes volna fokozatosan szoktatni és lehetőség szerint a jó viselkedést dicsérni. Ha van rá lehetőség el lehetne vinni olyan kutyaiskolai foglalkozásra, ahol van közös felügyelt futtató (nálunk pl van ilyen, de más iskolák is szoktak ilyet tartani.) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai – félelem, agresszió Mitől félnek az állatok? Hogyan kezelhetjük félelmeiket? Kutyakiképzés nélkül nincs boldog eb A kölyökkutyák szocializálása
Sajnos ezen RTG kép alapján nem lehet semmit kijelenteni, mert sem a beállítás, sem a minősége nem túl jó. Sántítás nincs ok nélkül, meg kellen vizsgáltatni hozzáértő szakemberrel és ha szükséges újra RTg vizsgálatot készíteni. üdvözlettel, Dr. Fux Attila Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás? Sántításból bénulás: a kutya porckorongsérve Új izületvédő injekció kutyáknak Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál