3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
Féreghajtás volt? Egyébként pedig el kellene vinni állatorvoshoz, mert sok betegségnek lehet tünete a fogyás/étvágytalanság. Így látatlanban pedig nem szeretek ijesztgetni.
Lehet, hogy egyszerűen csak vedlik. Érdemes jóféle tápot adni (ezt onnan lehet tudni, hogy kicsit dárgább és mondjuk állatorvos ajánlja és/vagy nincs minden hipermarket polca tele vele :) és valami szőrtápláló kutyavitamint. Ezek felgyorsítják a vedlést és szép fényes lesz a szőre a kutyusnak.
Ilyen duzzanat hátterében sok minden lehet, tályogtól daganatig bármi. Ártalmatlantól komolyabb dologig akármi. Valószínűleg a nyalogatástól sárga a bőr ott. Szóval jó lenne megmutatni egy állatorvosnak.
Ki lehet vinni sétálni. Természetesen az oltások sem nyújtanak 100%-os védelmet, de nagyon kicsi a valószínűsége, hogy azokat a betegségeket megkapja, amelyek ellen oltották.
Az elküldött kép és leírás alapján hasfali sérvnek tűnik. De az is lehet, hogy egyszerűen ennyire aszimmetrikussá vált a hasfala a vemhesség alatt. Normális esetben a jobb oldalán dudoródik ki a vemhes méh, mivel a bal oldalt teljes egészében a bendő foglalja el. Az ellés körüli napokban jobban figyeljen oda. Még éjjel is tanácsos meg-meg nézegetni azokon napokon, amikor várható lesz az ellése, és ha problémát észlel, állatorvost kell hívni.