3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
Nem tudom, hol romolhatott el a doboz renoméja. Esetleg kellene venni egy másikat, vagy doboz nélkül is utazhatna. Az is lehet, hogy érzi, hisztivel elérheti, hogy ne kerüljön be a dobozba. Szóval ha csak hiszti, akkor fognám és betenném és utaznék vele. Előbb-utóbb megszokja.
Medrol? Az egy szteroid gyulladáscsökkentő. Allergiás bőrbántalmak esetén adható (erről lenne szó?) és rheumás eredetű végtagfájdalmakra, stb. A leírt tünetek alapján gombás vagy egyéb bőrfertőzésről lehet szó. Állatorvoshoz kellene vinni, vizsgálatra. Laborvizsgálat is szükséges lehet, mert ez alapján célzott gyógyszerkúra, fürösztés lehet a megoldás kulcsa. Persze ekcéma (allergia) is lehet... Szóval irány a doki!
Előfordul ennél a fajtánál, hogy nem áll fel teljesen a fülük, illetve később áll csak fel. Érdemes Ca-kiegészítésben részesíteni, hogy erősödjön a fülporc, de ez elsősorban genetikai kérdés. Problémát nem jelent, maximum esztétikai probléma lehet egy kiállításon.
Szerintem a hely nem alkalmas arra, hogy "mindent" leírjunk egy ilyen betegségről. Egy ilyen cikk igényes megírása több órás/napos munka lenne, állatorvosi szakkönyvek, újságcikkek és tankönyvek száz oldalakon keresztül taglalják a problémát. Javaslom a keresett problémát (latinul: entropium) egy internetes keresőbe beírni és "kis" időráfordítással és szorgalommal minden (de minden) információ beszerezhető!
Inkább egyedfüggő és gazdifüggő. Valószínűleg tényleg a hája lóg. Kicsit vissza kellene fogni a kajálást. Esetleg fogyitápot is ehetne. Ezzel meg lehetne előzni egy csomó öregebbkori betegséget! Minden állat ugyanis csak attól hízik, amit megeszik :)