3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
Az első három oltást követően egy héttel javasolt legkorábban levinni. De még biztosabb, ha a 4. oltást is megkapja! Egyébként 100%-os védelem nem létezik a fertőző betegségek ellen (ilyen az immunológia!!), még oltások után sem, ezért kell törekedni a minél nagyobb biztonságra az ésszerűség határán belül. Minél több oltást kap, és minél kevésbé érintkezik a környezettel, annál nagyobb a biztonság. Igazából mindenki maga dönti el, hogy mit tud vállalni. Szerintem teljesen normális, hogy félénk még a kiskutya, hisz KISkutya még és új helyre került! Majd megszokja a helyét, környezetét és még a fürdőszobaszekrényből is kipakolja a hidrogént és elrágja a villanyborotva vezetékét, valamint tönkreteszi az amúgy tönkretehetetlen NOVALIFE bevonatú Kanizsatrend márkájú ülőgarnitúra extradrága kárpitját. :)
Nem tekinthető kórosnak a hat hónapos korban lezajló tüzelés.
Nem tudom, hogy igaz-e. Ha hajlandó, akkor biztos később is lehet. A korral csökken a spermaszám és minőség is, ilyenkor gyakoribb lehet (elvileg) a probléma az utódokkal...
Lehet, hogy a fülkagylójában vérömleny van (othaematoma), vagy valami hasonló. El kell vinni állatorvoshoz! (Műtéttel rendbe hozható.)
Szerintem 5 hetesen már jócskán el lehet választani. Amikortól jól eszik, akkor már elválaszthatók a nyusszancsok.