3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
Ennek a fajtának a szőrzete rendszeres fésülést igényel, sajnos előfordul, hogy a legnagyobb igyekezet ellenére sem dobja le a téli bundáját. Néhány kutya például előszeretettel vedlik télen. Ha már a fürdés sem segít, van egy bizonyos VMP tabletta ami hatékonyan befolyásolja a szőrváltást. Sok tenyésztő is alkalmazza, hogy a kiállítára a kutya a megfelelő szőrben legyen. Állatpatikában, állatorvosnál érdemes érdeklődni a tabletta iránt.
A kép alapján azonos neműnek tűnnek, de teljes biztonsággal csak személyesen lehetne megállapítani. A hörcsögöknél ez a fajta agresszív viselkedés azonos neműek között jön létre, és ez nem csak játék, hanem igazi rivalizálás. Komoly sérüléseket is szerezhetnek, ezért javasolnám a külön tartásukat.
Az orrnyílás körüli vér utalhat traumás eredetre (beütötte, megkarcolta), esetleg idegen anyag került az orrába (pl. forgácsdarab), de lehet gyulladásos eredetű, vagy daganat. Minden esetben érdemes megmutatni állatorvosnak, hogy időben tudjon neki segíteni.
A tüsszögést kiválthatja irritativ szag vagy por, de könnyen elképzelhető, hogy felső légúti problémája van a kis állatnak. Az allergia oka lehet az alom anyaga vagy bármilyen kiegészítő eszköz a ketrecben, ami poros vagy porzik. Érdemes először ezeket lecserélni, és ha a tüsszögés továbbra is fennmarad, akkor orvoshoz kell vinni az állatot.
Az elváltozás oka lehet egy növekvő fogtályog, amit ha lekezel az állatorvos, meg is szünteti a szem problémáját. Kérdéses természetesen, milyen állapotban van a szem, tud-e még működni, ennek vizsgálata is az állatorvos feladata. Lehet a probléma oka belső gyulladás, amelyet szintén érdemes kiderítetni. Javasolnám, minél hamarabb keressenek fel egy orvost, hátha még megmenthető a nyuszi szeme!