3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
A tüneteket sokféle probléma okozhatja (pl. nyirokcsomó gyulladás, daganat, nyálmirigygyulladás stb.). Én egy teljes körű kivizsgálást javasolnék! Árban ez változó, szerintem 10-20EFt körül lehet.
Üdvözlöm! A képek alapján a táplálékot szeretné visszahányni, de az is lehet, hogy lenyelt valami talaj-darabot (pl.: fenyőkéreg) és ez a két tényező zavarja! Ha nem sikerül megemésztenie a táplálékot, és nem is hányja vissza, akkor azonnal specialista állatorvoshoz kell vinni! Javaslom, hogy a hőmérsékletet emelje meg 28-30 C-ra, az emésztés meggyorsítása érdekében.
Ilyen tüneteket mutató cicát minél előbb vigyen állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Az üveg kaparása nem egy kórjelző tünet és legtöbbször valamilyen tartási hiányosság szokta előidézni. Ilyen lehet a nem megfelelő terrárium nagyság, hőmérséklet, túl sok állat zsúfolt tartása (pl. rangsor viták), etetési problémák. Időnként egyszerűen csak az eleség kéregetése is okozhatja.
2-3 hónapos kor után általában már biztonsággal be lehet engedni őket, de ez nagymértékben függ attól, hogy milyen körülmények között neveli az ivadékokat (mivel ennek függvényében változik növekedési ütemük is)!