3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
Valószínű, hogy nincs semmi komoly baja, bizonyos fokú könnyezés normális és nem lehet megszüntetni. Esetleg kamillás vattával törölje át naponta többször. Ha a könnyezés súlyosbodik, javaslom, hogy forduljon állatorvoshoz, aki felír egy szemcseppet, amely megakadályozza a problémát.
Én meg azt írtam, hogy ne mossák meg. Innentől kezdve írhatnám azt is, "kérdezze meg az ismerősét, mit ajánlana a jelen helyzetben", ha nem a madár érdekeit nézném! ;( A körömhiányban nem szoktak elpusztulni a madarak. Nem atka okozza. A szemén lévő csomóért már annál inkább felelősek lehetnek ezek az élősködők. Persze lehet daganat, betokosodott idegen test és még sok minden is. Mindenképp VIGYE EL ÁLLATORVOSHOZ!
Szia! Nem írtál a vízcserékről és a szűrőről sem, és hogy mekkora az az algaevő harcsa. Szerintem elsősorban a szűrő lehet a ludas, és egy kicsit sok a hal benne. Végezz heti 30-50% vízcserét és a szűrőt is néha nyomkodd ki szigorúan aki vízben. Figyelj az etetésre is. Remélem segítettem.
Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi okozza a fájdalmat, vagy viszketést, ami miatt nyalja a lábát az állat. Ezt pedig egy állatorvosi vizsgálat deríthetné ki. A háttérben lehet "bűzmirigy" probléma, bőrgyulladás, de akár felfekvés is (idősebb állatok sokat fekszenek). Hogy a zöldes-barna kenőcs mi lehetett, csak tippelni tudok. Talán Mikulitz kenőcs. Ez egy erőteljes hámosító hatású, ezüst-nitrát tartalmú, edző kenőcs. Úgy kell készíttetni patikában (ma már nem sok helyen készítik szívesen, nem mindenhol vannak hozzá alapanyagok). Érdekes aromás illata van a perubalzsam tartalom miatt. Vigyázni kell vele, mert amihez hozzáér, elszínezi (bútor, szőnyeg, ruha, stb.). Ezért érdemes a kenőccsel bekent végtagot bekötni (meg hogy az állat ne nyalja le).
Nincs túl sok ötletem. Annyit javasolnék, hogy próbálja meg a jutalomfalatot ledarálni és így bekeverni különböző eleségekbe és ezzel kínálni kis koplaltatás után. Sok sikert.