3906. Hófehér orka után kutatnak orosz tudósok
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
A régen nem látott tavaszi aszály és az április végén ránk köszöntő, elhúzódó kánikula nagyon kedvezőtlenül hat az élőlényekre, különösen a városi madarakra és emlősökre. Itassuk a madarakat!
Okoz-e gondot, ha két különböző nemű aranyhörcsögöt tartunk együtt? Ennek jártunk utána!
A vadászgörények igen kíváncsi állatok. Ez a kíváncsiság sokszor bajba sodorja őket. Ahhoz, hogy otthonunk közös otthonná váljon és biztonságos legyen szeretett görink, valamint kedvelt tárgyaink számára is, bizony „görénybiztossá” kell tenni otthonunkat.
A kölyökkutyákat már az első oltást megelőzően érdemes 3 alkalommal orsóféreg elleni féreghajtó szerrel kezelni. 4 hónapos kor alatt galandféreg elleni kezelés indokolatlan.
Kedves Gazdi! A probléma okát látatlanben nem tudjuk megállapítani, az esetleges kiegészítő vizsgálatok (tapintás, RTG) szükségessége miatt. A problémával forduljon mielőbb állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás,daganat, súlyos bélgyulladás, stb). Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Kedves Kérdező! A leírt és képen mellékelt tünetnek nagyon sok oka lehet. A homeopátia felfogása szerint a külső tünetek kenőcsökkel, oldatokkal stb. történő kezelése, azaz a tünetek elnyomása - az ok, az alapbetegség kezelése nélkül - a betegség súlyosbodásához vezet. Az Ön esetében is azt tudom tanácsolni, hogy forduljon egy homeopata állatorvoshoz, aki a cica és a körülmények alapos vizsgálata után fog javaslatot tenni. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő, Budapest.
Elsősorban azt kellene tisztázni, hogy a tünetnek esetleg szervi oka van: vese, húgyhólayg, vizeletrendszer, cukorbetegség. Amennyiben az eredmény negatív, akkor érdemes pszichikai, viselkedési tünetként kezelni. Ebben az esetben egy helyszíni megfigyelés után tudok használható, felelősségteljes tanácsokat adni.
Állatorvossal legjobb megnézetni, hogy csak átmeneti elváltozásról van-e szó vagy esetleg tartós probléma lehet (pl csípőprobléma).
Kedves Rencsike 87, szükségünk lenne az e-mail címére, ugyanis egy olvasónknak is hullámos papagája van és szeretne önnel konzultálni. Köszönjük a segítségét! Kérem az e-mail címét küldje ide: Cecilia.Petrus@informmedia.ro