3911. Macskás kávéház nyílik Bécsben
A macskák kedvelőinek akarnak kedvében járni egy új bécsi kávéház tulajdonosai. A Cafe Neko vendégeit öt cica hivatott jó kedélyre deríteni.
A macskák kedvelőinek akarnak kedvében járni egy új bécsi kávéház tulajdonosai. A Cafe Neko vendégeit öt cica hivatott jó kedélyre deríteni.
Négyszer súlyosabb volt az átlagnál a világ legkövérebb macskája. 18 kilót nyomott Maow, azaz Miaú. Az orvosok még próbáltak rajta segíteni, de már nem lehetett.
Szájharmonikázó, pontosabban ormányharmonikázó elefántja van egy állatkertnek az Egyesült Államokban.
Mesterségesen nevelték fel a március elején született szurikátakölykök egyikét a Fővárosi Állat- és Növénykertben.
Félezer pulóvert tervez kötni pingvineknek egy német nő.
A kismadarak még nem állnak biztosan a lábukon. Fiatal korban még "orrnehezek", ilyenkor bizonytalanok, esetlenek. Ha a madár fog a lábával, akkor nincs baj. Fontos, hogy elegendő kalciumhoz és mészhez jussanak. A D-vitamin (multivitamin-készítményben megtalálható) adagolása elengedhetetlen, mivel segíti a kalcium szervezetbe való beépülését. A szülőknek felkínált táplálék megfelelő minőségű, mennyiségű legyen (csírázott magvak, állati fehérjék, sajt, túró, főtt tojás, zöldeleség, szépia, stb.).
Az internet szépsége, hogy egy kereső (pl. Google) segítségével pillanatok alatt minden megtalálható teljes részletességgel. Ezenkívül a mixomatózis elleni oltást mindenképp be kell neki adatni. Ezt a betegséget szúnyogok terjesztik. Külső élősködők ellen szükség esetén szoktuk kezelni (pl. ha sok kullancs vagy bolha van benne) és van belső paraziták elleni csepp is, amit érdemes alkalmazni (állatpatika!).
És még él szegény??? Szerintem beteg. Időszerű lenne elvinni állatorvoshoz!
A sziámik eleve soványak. Nem tudom, ő mennyire az. Ezenkívül sok az eleve "nem evős", válogatós cica. Az is lehet, hogy az előző gazdája kicsit elkényeztette. Étvágyjavítónak a különböző multivitaminok és az immunerősítők is hasznosak lehetnek (Minera, Immunivet, Vetri DMG cseppek, stb.). Ezenkívül féreghajtás kellene és jó lenne egy állatorvosi vizit, hátha észrevesz az orvos valami gyanúsat.
Az ékszerteknőssel mindenképpen szakemberhez (állatorvoshoz) kell fordulni, mert minél hamarabbi ellátást igényel, hiszen már véres váladékot öklendezik. Az intenzív kezelés leginkább rendelői körülmények között valósítható meg. A SZIE Állatorvos-tudományi Kara Belgyógyászati Tanszék és Klinikája munkatársának, Dr. Beregi Attila egyetemi adjunktusnak a megkeresését javaslom.