3916. Erről ismerheted fel a glutén intoleranciát a kutyádnál!
Mik az ételallergia tünetei kutyáknál? Tájékozódj, hogy kedvencedet vajon érinti-e!
Mik az ételallergia tünetei kutyáknál? Tájékozódj, hogy kedvencedet vajon érinti-e!
Idén rendezik meg 3. alkalommal a Proplan Csivava Majálist. A 2012-es rendezvényen új helyszínnel és színes családi és fiatalos programokkal, hírességekkel és versenyekkel várják az érdeklődőket.
Az új-guineai éneklő kutya igazából nem is kutya, nincs háziasítva, hiszen leginkább szabadon él. Sokan a dingók leszármazottainak tartják. Az biztos, hogy nem házi kedvencnek való.
Az Ausztráliában őshonos erszényesek az ország egyes területein egyre nagyobb veszélybe kerülnek a városiasodás, az autóforgalom, a kóbor kutyák és a betegségek miatt.
A gyerekek imádják, felelősségre nevel, de vajon kinek, milyen kisállat a legmegfelelőbb?
Sajnos ez tipikusan olyan helyzet, amit így elmondás, leírás alapján nem lehet véleményezni jól, mert sokféle olyan apróságtól függ a válasz, amit csak a cica nagyon alapos vizsgálatával lehet eldönteni. Lehet akár komoly baja is, de lehet, hogy csak egyszerűen kötőhártya hurutja van. A váladék lemosása nem árt, sőt, ez kifejezetten hasznos. Igyekezzen mielőbb megmutatni orvosnak!
A rendszersebón etetett magkeverék mellett, ebben a korban már elég kétnaponta a tojásos-sárgarépás lágyeleség. A leválasztás optimális ideje a kirepülést követő 2. hét, mikor már a fiókák önállóan törik a magokat.
Amennyiben japán, vagy kínai fürjről van szó, úgy érdemes fagymentes helyen teleltetni őket. Más fajták, például a copfos fürj, jól viseli a zord időjárást, amennyiben fedett helyre tudnak elhúzódni a téli csapadék elől.
Sajnos amit leírt, annak alapján annál többet nem lehet megállapítani, mint azt, hogy valami baja van. Mindenképpen és minél előbb állatorvosnak kellene megmutatni! Akár komoly baja is lehet, kijáró kandúrként sokféle betegség jöhet szóba.
Amennyiben a daganat elhelyezkedése lehetővé teszi a teljes kiirtást, mindenképp javasolt a műtét. A kutyus kora miatt javasolt lenne alaposan kivizsgálni (labor, EKG), hogy az altatás minél kevesebb kockázatot jelentsen. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós