3921. Legviccesebb pillanatok a macskák életéből - Videóval
A macskákat mindennek lehet nevezni, de nem unalmasnak. A gazdiknak és kameráiknak hála ráadásul a legviccesebb macskapillanatokat is megtekinthetjük.
A macskákat mindennek lehet nevezni, de nem unalmasnak. A gazdiknak és kameráiknak hála ráadásul a legviccesebb macskapillanatokat is megtekinthetjük.
Ahogy az embereknek, úgy az állatoknak is van joga teljes életre- akár fél lábbal is. Luca, a rétisas művégtagot kapott gondozóitól.
Természetvédőknek sikerült rejtett kamerákkal filmre venniük a világ legveszélyeztetettebb gorilláját, a Cross folyó menti gorillát (Gorilla gorilla diehli) Kamerunban.
Magyarország egyik legszínpompásabb madarát választották meg az "Év madara 2013" szavazáson, hogy a következő évben kitüntetett figyelem övezze, és faja társadalmi szinten is bemutatásra kerüljön.
A fokozódó felmelegedés következtében számos emlős élőhelye túl gyorsan helyeződik át ahhoz, hogy az érintett fajok lépést tarthassanak az ütemmel: tíz százalékuk számára ez egyet jelent a pusztulással, egyes területeken akár az emlősök 39 százaléka is odaveszhet egy amerikai tanulmány szerint.
Minden korú kutyának megvan a maga saját tápanyag szükséglete. A növekedésben lévő kutyáknak az átlagosnál magasabb a fehérje és ásványianyag igénye hiszen ezek kellenek a megfelelő csont és izom fejlődéshez. Ez a munkakutyáknak készült táp az átlagosnál magasabb fehérje tartalmú ugyan de a D vitamin tartalma nem fedezi a csontfejlődés igényeit. Semmi baj hiszen ezek különböző porok és tabletták formájában /csont és porcerősítő/ nyugodtan etethető. 2.Normális
Nagyon megértem a helyzetüket és az elkeseredésüket, de nincsenek jó híreim. Annak az okát, amit a kutyájuk csinál, kideríteni rettentő nehéz, vagy akár lehetetlen is. Amit leírtak, az alapján agyi működészavar feltételezhető (olyasmi ez, mint az embereknél mondjuk a skizofrénia), de ennek a tisztázása állatoknál ma még rettentő nehéz, ill. gyakorlatilag lehetetlen. Az sem lehetetlen, hogy valóban egy epilepsziás állapot kezdeti, bevezető stádiumáról van szó. Azt, hogy a Frontin nevű gyógyszernek lehet-e erre bármi jótékony hatása, én biztosan nem tudom megmondani, de gyanítom, hogy más állatorvos kollégák sem. Ez egy emberi gyógyszer, enyhe nyugtató, de nem ismerem ennek a hatását kutyákban. Ha valóban epilepszia van kialakulóban, akkor ez biztosan nem fog ebben a stádiumban megállni, hanem idővel rosszabbodik és más tünetei is lesznek a rohamoknak, és akkor talán könnyebb lesz a diagnózis felállítása. Addig azonban ez egy tisztázatlan tünetegyüttes, diagnózis nélkül. Kutyák epilepsziás működészavarairól Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség? Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Kedves Gazdi! Fontos alaposan figyelni a kutyust az elkovetkezo napokban. Amennyiben levertseget, hanyast vagy a szeklet elmaradasat latja, erdemes allatorvoshoz fordulni rontgenvizsgalatert, amibol kiderul, ha esetlegesen belelzarodas esete all fent. Udvozlettel, Kutya bélproblémák: bélcsavarodás, bélelzáródás
Kedves Kérdező! Lehetséges, hogy rovarcsípés okozza az elváltozásokat. Fogprobléma is lehet és még sok más. Hideg borogatás alkalmazható. Ha nem múlik pár napon belül állatorvosi ellátásra lesz szükség. Dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi! Ha valójában a bűzmirigy feltelődéséről van szó, akkor a CAUSTICUM CH9-es homeopátiás szer segíthet, melyet két héten keresztül kell adagolni: az 1. héten napi 3x, a 2. héten napi 2x, - a homeopátiás szerek adagolására vonatkozó szabályok betartása mellett! Ha e kúra után sem javul a helyzet, akkor mindenképpen egyedileg kell megkeresni a megfelelő homeopátiás szert a cica számára. Ettől függetlenül mindenképpen javaslom, hogy nézesse meg az elváltozást egy állatorvossal, hogy valójában a bűzmirigy váladéka nem tudott-e ürülni, és ez okozza a duzzanatot; - mert több más kórok is előidézhet hasonló tüneteket, és akkor biztos, hogy nem fog használni a Causticum, és még időt is veszít a helyes kezelés megkezdését illetően. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Ha az adagolás mikéntjével kapcsolatban további kérdései lennének, hívjon nyugodtan. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései