3926. Halászhálónak hitték a különleges óriásmedúzát - Videóval
Óriásmedúzát filmetek le az Atlanti-óceánban, Nagy-Britannia közelében, a fajt ugyan már a hatvanas években felfedezték, megfigyelései azonban ritkaságszámba mennek.
Óriásmedúzát filmetek le az Atlanti-óceánban, Nagy-Britannia közelében, a fajt ugyan már a hatvanas években felfedezték, megfigyelései azonban ritkaságszámba mennek.
Kétnapos tanácskozást tartott a Londoni Egyetem arról, hogy a szamarak valóban buták-e.
Elájult egy pandamedve megmentői kontársága miatt Németországban.
Mindenki álma, aki belekóstolt a lovas életbe, és szerelme lett a ló, egy saját ló. A valóságban azonban egy, a saját igényeknek megfelelő ló megtalálása, megvétele és fenntartása sokkal nehezebb feladat, és sokkal több pénzbe kerül, mint elsőre gondolnánk.
Állatira jó dolog, ha a házikedvenc biztonságosan játszhat a kertben. Mit tehetünk, hogy ez így legyen?
A természet elég jól elrendezte ezeket a dolgokat. Ha egy anyaállatnak elpusztulnak a kölykei, akkor a tejtermelés legtöbbször pár nap után abbamarad. Ezért sem szabad az emlőit fejni, nyomkodni. Ha mégis rendellenességet észlelnek, akkor ezt meg kell mutatni az állatorvosnak, aki majd a vizsgálat eredménye szerint kezeli a kutyát, ha az szükséges. Vizsgálat nélkül találgatni a szóba jöhető lehetőségek között értelmetlen.
Kedves Domi! Sajnos biztos, hogy nem a hörcsög válla ugrott ki, mert akkor a nagy fájdalom miatt nem használná a lábát. Ha a dudor esetleg nő az idő előrehaladtával könnyen megeshet, hogy daganat. Én azt javasolnám, hogy mindenképpen vigyed el egy állatorvoshoz, mert így látatlanban nem sokat lehet rá mondani. Sajnos nagyon valószínűnek tartom, hogy orvosi segítségre lenne szüksége a jószágnak, az azonban biztos, hogy nem ficam, és a rándulásból eredő ödémát (vizenyőt) sem tartom valószínűnek, mert akkor is érzékeny lenne, és szintén alig használná a lábát. Sajnos el kellene vinni egy állatorvoshoz, jobb ötletem sajnos nincs. :/ Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi ! Az Ön által leírt tünetcsoport mindenképpen ideggyógyászati eredetű. Annak a kérdéskörnek az eldöntése, hogy neurózis vagy valódi epilepszia betegség áll a kórkép hátterében, az epileptológus orvos feladata. Az ajakvacogtatás, egyébként nem ritka roham típus kutyán , fokális rohamoknak nevezzük, spontán generálódik és a két roham között a beteg tünetmentes. Nagyon jó gyógyszerek állnak a rendelkezésünkre a tünetmentesség vagy a végléeges gyógyulás elérése érdekében. Egyéb információk érdekében írhat a kissgabriella@vipmail.hu email címre. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Először is gratulálok, hogy üregi nyuszitulajdonos vagy. :) Hisz ez ritka kincs. A hólyaggal én azonban csínján bánnék. Így nem tudom, milyen hólyagokról lehet szó, de szerintem tedd külön a kicsit és vidd el orvoshoz. Mert a hólyag lehet komoly betegség tünete is (bár tény, hogy a lábon igen ritka), de jobb félni, mint megijedni. Az is lehet, hogy egyszerűen csak felsértette és az gyulladt be így, de én feltétlenül állatorvosnak megmutatnám. Majd írd meg mi lett velük. Édesek lehetnek. Vadon találtad őket? Vagy netán már a szülei is Nálad vannak és úgy születtek? Szép Napot, Jekkel Gabriella
Kedves Edit! A halak az oxigént a vízből veszik fel kopoltyújukon keresztül, mely ott oldott formában található meg. A levegőztető ahhoz kell, hogy ezen oldott oxigén koncentrációt az akvárium vizében a megfelelő szintre elemeljük. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu