3931. Három medvebocs született titokban Veresegyházon
Nagy meglepetésre a Veresegyházi Medveotthonban 3 medvebocs született, akikkel május 22. után találkozhatnak az érdeklődők.
Nagy meglepetésre a Veresegyházi Medveotthonban 3 medvebocs született, akikkel május 22. után találkozhatnak az érdeklődők.
Közel húszezer négylábút neveztek a május 18-20 között lezajlott salzburgi kutya-világkiállításra a szervezők közlése szerint.
Hat sakálkölyköt hozott világra a Budakeszi Vadaspark hároméves sakálmamája.
Mit tehetünk azért, hogy ne kelljen visszavinni a menhelyről választott új családi kedvencet, és mivel gyorsíthatjuk meg a kutyus beilleszkedését a családba? Íme a legjobb tanácsok!
Az X Faktor amerikai változatában a zsűri a fejét fogva sikítozott a gyönyörtől, olyannyira tetszett neki egy produkció, melyben hat kutyus produkálta magát - például hátra szaltóval.
A kiscicáit a kiszáradás veszélye fenyegeti. Azonnal keressen fel velük egy állatorvost!
A macska életkora, mint minden "háziasított" élőlényé, az állat genetikai adottságaitól, tartási és takarmányozási körülményeitől függ. Megfelelő körülmények esetén általában 12-14 évig élnek, jó esetben azonban akár a 15-18 évet is megérhetik. Magam is találkoztam már 20-24 éves macskákkal; igaz, azok nem sziámiak voltak. A nyolc éves korban kihullott alsó metszőfog nem egészen optimális körülményekre utal. Ezért javaslom, hogy a cicájával mielőbb keressen fel egy homeopata állatorvost (címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál), valamint egy fogászati szakrendelőt (pl. dr. Kovács Katalin, 1078 Budapest, Marek József u. 11. Tel.: 321-1021).
Ha az állat egyébként tünetmentes, és normális mennyiségű vizeletet ürít, akkor az említett abnormális vizelési szokás általában pszichés eredetű. Akkor jelentkezik, ha idegen állat vagy új állat érkezik a megszokott környezetébe a cicának. Fenyítéssel vagy újabban kapható természetes alapú nyugtató hatású táplálékkiegészítőkkel lehet a rossz szokást megszüntetni. Ilyen pl. a NUTRI-CALM oldat mely állatpatikákban (pl. ANIVET) kapható, hatása 1-2 hét után jelentkezik.
A macskákat 8-12 hetes koruktól kell és igenis nagyon ajánlott oltatni, de a féregtelenítés, illetve a bolhátlanítás is fontos. A fülben a leírtak alapján fülrühatka lehet. Forduljon állatorvoshoz!
Nem tudok erre válaszolni, ezer oka lehet a kölykök elpusztulásának, és mindenféleképpen szükséges lett volna a hullák kórbonctani vizsgálatát elvégeztetni. Forduljon szakrendelőnkhöz bizalommal, talán tudunk segíteni, de természetesen meg kell vizsgálnunk az állatot.