3936. Tojást kapott az egynemű pingvinpár
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
A kutya nem szereti a cicát, a cica az egeret, az egér az elefántot, az elefánt pedig a kutyát... Vagy mégis? Egzotikus és ház körül tartott állatok együtt földön, vízen, levegőben. Furcsa barátságokra akadtunk.
Törpe kajmán, háromszarvú kaméleon, smaragdzöld fapiton, keselyűteknős, orchideák, broméliák. Többek között ezeket a különleges élőlényeket is meg lehet majd csodálni június 2-3-án a Millenáris B épületében, ahol először rendezik meg a TerraPlaza Giganteát, Magyarország legnagyobb egzotikus állat és növény kiállítását és vásárát.
Kutyával strandolni? Nyaralni a Balatonon?! Nem lehetetlen, de persze nem egyszerű! Most itt az alkalom, kapd hónod alá a családod, a kutyád, és tölts el 4 napot Balatonkenesén egy kutyás közösségben!
Az ölésre és viadalokra képzett kutyát lehet-e valaha emberek és fajtársai közé engedni? Rehabilitációs programmal próbálják újra integrálni Szöcskét, az amerikai pit pull terriert.
A leírtak baktérium feldúsulásra utalnak. A "szélesspektrumú antibiotikumra" talán rezisztens, vagy az adagolás nem megfelelő. A széklet megfogására mihamarabb egy csipet orvosi szenet kellene a szervezetbe juttatni a testömegnek megfelelő probiotikummal(akár egy csepp Normaflore is megfelel). Mindenképp javasolnám madarakhoz értő állatorvos felkeresését. Röngen, székletvizsgálat elengedhetetlen egy pontos diagnózis felállításához.
Általában az a bevett gyakorlat, hogy az új helyre kerülés után a kiskutya néhány napig ugyanazt kapja, mint előtte a tenyésztőnél, és csak ezután próbálkozzanak áttérni más táplálásra, vagy más táp, eledel etetésére. A fokozatosság fontos ugyanis a megfelelő bélműködés kialakulása miatt. Ma már rengeteg féle kutyatáp kapható száraztáp és konzerv formájában is, de akár házikosztot is adhat (csak ebben az esetben nagyon nem mindegy az, hogy konkrétan mit). A kész kutyatápokból a korának és fajtájának megfelelő változatot kell használni (prémium tápoknál ezt egyértelműen leírják). A napi etetések száma legalább 3 legyen, maximum 4. Az elválasztás után 6 hetes kortól 12-16 hetes korig naponta 4-szer, 4 hónapos kortól 8 hónapos korig naponta háromszor, 12 hónapos korig kétszer, és ettől kezdve naponta csak egyszer etessünk. A Westie valóban érzékeny a táplálék minőségére, ezért kerüljük a magas szójatartalmú tápokat, melyekre allergiával reagálhat. De ez is kivédhető, ha Ccsak prémium kategóriájú tápokkal etetjük.A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása. A kutyák helyes táplálásáról egyébként nagyon sok hasznosat olvashat egy nem régen megjelent kitűnő könyvben, Dr. Fodor Kinga írta, a címe: Mit egyen a kutyám? Minden könyvesboltban kapható.
Erről a kérdésről így látatlanban biztosan nem lehet véleményt alkotni, főleg azért se, mert most hirtelenjében nem igazán jut eszembe olyan elkapaható fertőzés, amitől a fül hegye leszáradna. Viszont, ettől függetlenül, a vételárért jobb olyan kutyát venni/kapni, amivel nincs gond, ami legalább szemre hibátlannak tűnik. Miután ebben a fajtában elég nagy a kínálat, én biztosan keresnék egy másikat az Ön helyében.
A csuklás a rekeszizom görcsös összehúzódása miatt alakul ki. Leggyakrabban kölyökkorban fordul elő, a kutyák idővel kinövik, felnőtt korban nagyon ritka. Általában néhány percen belül magától megszűnik. Ha órákig vagy pláne, ha napokig tart, akkor szükséges csak állatorvoshoz fordulni. Ártalmatlan bár kellemetlen tünet. Hogyan isznak a kutyák? Útmutató 8 hetes kiskutyához
Kedves Erika! Leveléből nem derül ki világosan, hogy az emlőproblémát szeretné kezelni vagy azt, hogy nem vemhesül az állat. Ha az emlőduzzanatra kérdezi a Hepar sulphuris alkalmasságát, akkor a válaszom: gyulladt, duzzadt, igen fájdalmas tályogképződés esetén alkalmazható ez a szer. Ha a vemhesülés hiánya a kezelendő: Aristolochia D15 + Cimicifuga (Actea racemosa) D6 a várható ivarzás előtt naponta 2-3 adag, 3 héten keresztül. Ha további kérdései vannak, kérem, hívjon 06(20)928-4425 ! Üdvözlettel. Dr. Kopócsi Andrea