3936. Tojást kapott az egynemű pingvinpár
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
A kutya nem szereti a cicát, a cica az egeret, az egér az elefántot, az elefánt pedig a kutyát... Vagy mégis? Egzotikus és ház körül tartott állatok együtt földön, vízen, levegőben. Furcsa barátságokra akadtunk.
Törpe kajmán, háromszarvú kaméleon, smaragdzöld fapiton, keselyűteknős, orchideák, broméliák. Többek között ezeket a különleges élőlényeket is meg lehet majd csodálni június 2-3-án a Millenáris B épületében, ahol először rendezik meg a TerraPlaza Giganteát, Magyarország legnagyobb egzotikus állat és növény kiállítását és vásárát.
Kutyával strandolni? Nyaralni a Balatonon?! Nem lehetetlen, de persze nem egyszerű! Most itt az alkalom, kapd hónod alá a családod, a kutyád, és tölts el 4 napot Balatonkenesén egy kutyás közösségben!
Az ölésre és viadalokra képzett kutyát lehet-e valaha emberek és fajtársai közé engedni? Rehabilitációs programmal próbálják újra integrálni Szöcskét, az amerikai pit pull terriert.
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.
Kedves Kérdező El kellene vinni a tengerimalackát egzotikus végzettségű szakállatorvoshoz. A leírt tünetek alapján lehet gombásodás, vagy atka is, viszont a kezelési mód másmilyen. Az orvos gombásodásra krémet fog ajánlani, atkásságra vagy cseppenteni fognak, vagy szurit kap, attól függően mennyire súlyos az állapot. Mivel ezek fertőzőek, így a társát is kezeltetni kell. Valamint a lakóhelyüket fertőtleníteni: Ketrecet kimosni ecettel, forró vízzel és minden berendezési tárgyukat is átmosni.
Szoptatáskor az anyamacskát nem ajánlott ivartalaníttatni de szerencsére ilyenkor nem is lesz vemhes. A kölykök leválasztása után azonban rövid időn belül kész újra a párzásra ezért ekkor már erősen ajánlott. Mikor kell a macskát ivartalanítani?
Kedves Nikoletta! Az MDR-1 gén mutációs témáról itt olvashat egy nagyon alapos és jó írást: http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=7458 Az írásban olvasható információk közül én egyet idéznék be a kérdésével összefüggésben: "Felmerült, hogy tüneteket okozhatnak olyan hétköznapi, rendszeres használatban lévő féreghajtók és külső élősködők elleni spot-on készítmények is, melyek ivermectin származékokat tartalmaznak. Tapasztalatok szerint azonban ezek alkalmankénti használata nem okozhat halált vagy maradandó károsodást még a legérzékenyebb kutyáknál sem. A gyógyszergyártó cégek kötelesek a tájékoztatókon, használati utasításokon feltüntetni minden várható mellékhatást (egyéb figyelmeztetést), így ez alapján tudjuk szelektálni a készítményeket. A kerülendő gyógyszerek listája folyamatosan bővül, a legfrissebb listát az Interneten rendre közzéteszik." Vagyis, ha a kapható sokféle bolha és kullancsellenes szerek vásárlása előtt alaposan elolvassa a kiválasztott készítményhez adott tájékoztatót, akkor igen nagy valószínűséggel meg tudja előzni az esetleges problémát. Ma már nagyon sokféle készítmény kapható, ezek között biztosan tud majd találni olyat, ami jól használható lesz, és nem okoz semmi bajt sem a kutyának!
Kedves Reni! Igen, valószínûleg èrdemes lenne nyuszikhoz értô állatorvosnak megmutatni a nyuszi szemét. Üdv Meier Krisztina