3936. Tojást kapott az egynemű pingvinpár
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
A kutya nem szereti a cicát, a cica az egeret, az egér az elefántot, az elefánt pedig a kutyát... Vagy mégis? Egzotikus és ház körül tartott állatok együtt földön, vízen, levegőben. Furcsa barátságokra akadtunk.
Törpe kajmán, háromszarvú kaméleon, smaragdzöld fapiton, keselyűteknős, orchideák, broméliák. Többek között ezeket a különleges élőlényeket is meg lehet majd csodálni június 2-3-án a Millenáris B épületében, ahol először rendezik meg a TerraPlaza Giganteát, Magyarország legnagyobb egzotikus állat és növény kiállítását és vásárát.
Kutyával strandolni? Nyaralni a Balatonon?! Nem lehetetlen, de persze nem egyszerű! Most itt az alkalom, kapd hónod alá a családod, a kutyád, és tölts el 4 napot Balatonkenesén egy kutyás közösségben!
Az ölésre és viadalokra képzett kutyát lehet-e valaha emberek és fajtársai közé engedni? Rehabilitációs programmal próbálják újra integrálni Szöcskét, az amerikai pit pull terriert.
Kedves Kérdező! A felfúvódás nem az a betegség, aminél sok idő lenne kipróbálni bármit is, ami nem biztos. Először is tisztázni kell a felfúvódás okán túl annak formáját is. Jár-e az előgyomrok helyzetváltozásával, vagy sem? Nem is biztos, hogy bármit le tud nyelni a félrenyelés veszélye nélkül. Ilyen esetben azonnali állatorvosi beavatkozásra lenne szükség.
Biztos nem fog fázni, főleg ahogy a mostani kánikulákat nézem. Amúgy érdemes szoktatni, azaz egyre hosszabb ideig kiengedni. Télen be lehet engedni több időre, vagy egy kinti vackot készíteni hideg esetére. Elcsavarogni nem szoktak, főleg, ha ivartalanítottak. Egyébként szerintem egy cica jobban feltalálja magát a kertben, mint a lakásban. Dr Fekete Richard
Valószínűleg a fő ok az volt hogy az önök kutyája pórázon volt és így nem tudott megfelelően kommunikálni, kitérni, menekülni. Természetes az esetet követő reakció. Egyetlen leghatékonyabb módszer, hogy a kutyát újra szocializálni kell a nagy testű fajtársaival szembeni találkozásokra. Sokat kell vinni idegen, de jól szocializált és kontrollálható kutyák társaságába, ahol szabadon, pozitív élményeket kell szereznie a kutyának.
Lehet hogy beszorult az első kölyök. Állatorvos adhat ellést megindító injekciót.
A fiókák fejlődéséhez ásványi anyagok, állati eredetű fehérje szükséges. A természetben ezt a madarak rovarok fogyasztásával oldják meg. A madarász lágyeleséget etet ilyenkor. A reszelt főtt tojás-sárgarépa keveréket csipetnyi kalcium-foszfor tartalmú ásványi anyag készítménnyel, darált háztartási keksszel meghintve szokás a madarak elé tálalni, de lehet kész lágyeleséget is kapni a szaküzletekben. A lágyeleségnek része lehet legtöbb szezonális gyümölcs, rizs, uborka, stb. is. Mivel romlandó, így naponta akár többször is el kell távolítani a maradékot. Az előkészített tojásos lágyeleséget, hűtőszekrényben legfeljebb két napig lehet tárolni. A fiókaneveléssel jelentősen megnövekedik a folyadékigény is, így fokozottan kell figyelni az ivóvíz mennyiségére és tisztaságára. Amelyik tojás nem kel ki azt a szülők előbb-utóbb félrelökik, eltávolítják a fészekből. Ha madarakat nem zavarja a fészekkontroll, úgy akár a gazdi is elveheti a tojást, amennyiben az biztosan nem kel ki és veszélyezteti a kikelt fiókát (mozgását akadályozza, illetve a tojásba belepusztult embrió káros baktériumokat terjeszthet).