3941. Hím vagy nőstény a hörcsögöm?
A nemek elkülönítése kifejlett állatokon nem nehéz. Már a testforma is utal a hörcsög nemére: a hímek lényegesen karcsúbbak, és a nagyméretű herék (1,5 - 2 cm) miatt testük felülnézetben tompa csúcsban végződik.
A nemek elkülönítése kifejlett állatokon nem nehéz. Már a testforma is utal a hörcsög nemére: a hímek lényegesen karcsúbbak, és a nagyméretű herék (1,5 - 2 cm) miatt testük felülnézetben tompa csúcsban végződik.
Nagy érdeklődésre tartott számot a Proplan Csivava Majális május végén az Óbudai Kutyakiképző iskolában. Közel 400 résztvevője volt a rendezvénynek, ahol nem csak kutyaszépségverseny, de agility pálya is várta az érdeklődőket.
Magyarország nyerte idén a legősibb vadászkutyák, az agarak versenye, a X. Coursing Európa Bajnokság rendezési jogát. A hagyományos próbákból álló megmérettetést Dunakeszin, az Alagi Lóversenypálya és Tréningközpontban tartják június 8. és 10. között.
Idén is megrendezik a Kocséri Vágta elnevezésű lovas napokat, ahol nem csak a lóimádók érezhetik jól magukat, de a széles palettán mozgó programkínálat a családok és a baráti társaságok számára is remek kikapcsolódásnak ígérkezik.
Kormi porckorongsérv műtét után 9 hónap komoly munka eredményeként újra járóképes. Fontos, hogy a gazdik tudják, hogy van remény akkor is, ha a kutya nem tud lábra állni. Íme, Kormi története!
Kedves Gadi! Nem tudom volt -e kontrasztos röntgen az esetleges idegentest kizárására, esetleg a vérből Addison betegségre irányuló vizsgálat? Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A cukorbeteg kutya kezelése nem egyszerű dolog, főleg akkor, ha már inzulint is kap. Az inzulin adagolás változtatásait szigorú állatorvosi kontroll mellett, a vércukorszint napi többszöri ellenőrzésével történhet csak. A napi kétszeri inzulin adásra való áttérés menetrendjét és minden fontos elemét az abban segítségükre lévő állatorvossal kell részletesen megbeszélniük. Az etetések számát nem biztos, hogy változtatni kell, de a mennyiségekben már lehet eltérés.
Azt hiszem, talán soha nem derül majd ki, hogy mitől volt ez a tegnap esti "produkció". De mindegy is, ha tényleg jobban van. A találgatásoknak nincs értelme. Ha a következő napokban valami mégsem stimmelne, mindenképpen vigyék el állatorvoshoz!
A leírt tünet mögött nem akut szervi okok állnak, ha nem pszichikai / viselkedési: a félelem és/vagy öröm álltal kiváltott stressz hatása. Ezt közvetlenül sem szocializációs tréningggel, sem kutyaiskolai módszerekkel nem lehet kezelni, megoldani. A félelmi tüneteket kiváltó okokat kell kezelni illetve az örömből eredő túlzott érzelmi megnyilvánulást csökkenteni. Ajánlom figyelmébe a gazdik számára elérhető ismeretterjesztő e-learning oktatást >>> www.4tappancs.net
Lehet olyan élethelyzetben és szociális szerkezeti felépítésben egy macskákból és emberekből álló életközösség, amikor az egyik egyed elvesztése hosszabb-rövidebb ideig egy űrt hagy maga után. A reakciók az elbizonytalanodástól, a kedvetlenségen és tanácstalan szomorkodáson át, a megüresedett helyért folytatott konkurencia harcokig terjedhetnek. A fajtárs elvesztésének reakcióit az is befolyásolja, hogy van-e az egyednek már hasonló, korábbi élménye. Biológiai oldalról nézve a macska agya szerkezetileg, az emberéhez hasonló módon dolgozza föl az érzelmi élményeket. A fajtárs elvesztéséből előálló változások, szintén az emberhez hasonlóan, - több-kevesebb mértékben megnövelik a stresszhormonok mennyiségét a vérben. A hormonháztartás normalizálódására, a stressz csökkenésére időre van szüksége az állatnak. Ez néhány nap és néhány hét között mozoghat. Bach-virágterápiával lehet a időszakot elviselhetőbbé tenni.