3941. Hím vagy nőstény a hörcsögöm?
A nemek elkülönítése kifejlett állatokon nem nehéz. Már a testforma is utal a hörcsög nemére: a hímek lényegesen karcsúbbak, és a nagyméretű herék (1,5 - 2 cm) miatt testük felülnézetben tompa csúcsban végződik.
A nemek elkülönítése kifejlett állatokon nem nehéz. Már a testforma is utal a hörcsög nemére: a hímek lényegesen karcsúbbak, és a nagyméretű herék (1,5 - 2 cm) miatt testük felülnézetben tompa csúcsban végződik.
Nagy érdeklődésre tartott számot a Proplan Csivava Majális május végén az Óbudai Kutyakiképző iskolában. Közel 400 résztvevője volt a rendezvénynek, ahol nem csak kutyaszépségverseny, de agility pálya is várta az érdeklődőket.
Magyarország nyerte idén a legősibb vadászkutyák, az agarak versenye, a X. Coursing Európa Bajnokság rendezési jogát. A hagyományos próbákból álló megmérettetést Dunakeszin, az Alagi Lóversenypálya és Tréningközpontban tartják június 8. és 10. között.
Idén is megrendezik a Kocséri Vágta elnevezésű lovas napokat, ahol nem csak a lóimádók érezhetik jól magukat, de a széles palettán mozgó programkínálat a családok és a baráti társaságok számára is remek kikapcsolódásnak ígérkezik.
Kormi porckorongsérv műtét után 9 hónap komoly munka eredményeként újra járóképes. Fontos, hogy a gazdik tudják, hogy van remény akkor is, ha a kutya nem tud lábra állni. Íme, Kormi története!
Szia! Ez talpfekély, de még nem súlyos. Vannak nyúlfajták, amik érzékenyebbek erre. Ezt egyelőre elég ha bethadinnal lekezeled, ha azonban súlyosbodik, akkor orvos és egy kis neogranormon segíthet. Mindig figyeld a talpát. A sima felület nem jó a nyuszinak, ne a műanyagon legyen a ketrecében, mindenképpen tegyél alá forgácsot esetleg szénát is. azok késleltetik a kialakulását.
A kamillás nem elegendő. Vigye el a cicát állatorvoshoz!
Én azt gondolom, hogy ebből a cicából eddig nem született még olyan diagnózis, amire alapozni lehetne a kezelési tervet. E nélkül viszont sötétben tapogatózás lehetséges csak. Ha már ilyen állapotban van, én úgy gondolom, hogy nem lépésenként kellene haladni, hanem egyszerre kellene valahol csináltatni egy komplex kivizsgálást, mindennel, amire szükség lehet. (Az, hogy volt korábban laborvizsgálat is, önmagában nem jelent semmit, már csak azért is, mert nem tudni, hogy pontosan mit néztek meg, és esetleg mi volt az, ami kimaradt.) Javaslom, hogy nézzenek körül a lakhelyük környékén, hogy hol van olyan nagyobb rendelő vagy állatkórház, ahol ezt a kivizsgálást elvállalják.
Ezek a göbök - pláne ha növekszenek - daganatok is lehetnek. Biztosan csak szövettani vizsgálattal lehet megállapítani de akár anélkül is érdemes lenne eltávolítani őket.A hüvelyváladékot ki kellene tenyésztetni egy laborban és az eredménye alapján kezelni. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése
Tisztelt Kérdező! A hullámosoknál a domináns általában a tojó. Több oka is lehet a veszekedésnek, de mivel élőlényekről van szó biztos módszer és előírás nincs minden helyzetre, helytől és madártól függ, mire hogyan reagálnak. A költéshez sok minden kell: megfelelő méretű élettér, fehérjésebb és változatos táplálás, odu, valamint a kedvező hőmérséklet, napos órák száma és a pár harmonizálása. A változatos táplálás: azaz lágyeleség, zöldeleség, ásványianyagok. Tehát, ha biztosan hím és tojóról van szó, akkor az odu levétele után ismét megpróbálható a közös tartás és később felügyelet mellett újra visszahelyezni az odut. A veszekedés oka az is lehet, hogy ha nem ivarképes még, vagy nem éppen a szaporodásra kész állapotban van a hím, a tojó közeledését nem úgy fogadta, ahogy azt a költéshez készülő tojó elvárta volna. Ezért az odu levétele elvileg megoldás lehet az agresszív viselkedés megszüntetésére és újra közös tartásra. 1 éves kor előtt nem célszerű tenyésztésbe fogni a hullámos papagájokat. Üdvözlettel: Ráczné Cs. Tímea - hobbiállat tenyésztő