3941. Hím vagy nőstény a hörcsögöm?
A nemek elkülönítése kifejlett állatokon nem nehéz. Már a testforma is utal a hörcsög nemére: a hímek lényegesen karcsúbbak, és a nagyméretű herék (1,5 - 2 cm) miatt testük felülnézetben tompa csúcsban végződik.
A nemek elkülönítése kifejlett állatokon nem nehéz. Már a testforma is utal a hörcsög nemére: a hímek lényegesen karcsúbbak, és a nagyméretű herék (1,5 - 2 cm) miatt testük felülnézetben tompa csúcsban végződik.
Nagy érdeklődésre tartott számot a Proplan Csivava Majális május végén az Óbudai Kutyakiképző iskolában. Közel 400 résztvevője volt a rendezvénynek, ahol nem csak kutyaszépségverseny, de agility pálya is várta az érdeklődőket.
Magyarország nyerte idén a legősibb vadászkutyák, az agarak versenye, a X. Coursing Európa Bajnokság rendezési jogát. A hagyományos próbákból álló megmérettetést Dunakeszin, az Alagi Lóversenypálya és Tréningközpontban tartják június 8. és 10. között.
Idén is megrendezik a Kocséri Vágta elnevezésű lovas napokat, ahol nem csak a lóimádók érezhetik jól magukat, de a széles palettán mozgó programkínálat a családok és a baráti társaságok számára is remek kikapcsolódásnak ígérkezik.
Kormi porckorongsérv műtét után 9 hónap komoly munka eredményeként újra járóképes. Fontos, hogy a gazdik tudják, hogy van remény akkor is, ha a kutya nem tud lábra állni. Íme, Kormi története!
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.