3951. Ivartalanítás: 5 dolog, amit tudnod kell a kutyád, macskád érdekében
Tényleg igaz, hogy elhíznak és nem őrzik jól a házat az ivartalanított kutyák, vagy hogy egyszer legalább szülnie kell a kedvencünknek a beavatkozás előtt?
Tényleg igaz, hogy elhíznak és nem őrzik jól a házat az ivartalanított kutyák, vagy hogy egyszer legalább szülnie kell a kedvencünknek a beavatkozás előtt?
Idén már két naposra bővült a TerraPlaza - Gigantea utótaggal kiegészülve - , amelynek programjait június első hétvégéjén vehettek részt az érdeklődők.
Közel 100 amazóniai madárfaj kockázati besorolása nőtt a világ veszélyeztetett fajainak Vörös Listáján 2012-ben, amiért elsősorban a nagy volumenű erdőirtások tehetők felelőssé. Emellett Észak-Európában és Afrikában is kritikus a helyzet.
A négy, közismerten nagy állatvédő híresség több mint 1000 tüntetővel együtt emlékezett a tömegesen elpusztított négylábúakról, és próbálta meg felhívni a figyelmét az állatok jogaira.
Macska-, kutya-, haltulajdonosok, figyelem! Egyre nagyobb összegű bírságot szabhatnak ki a hatóságok azokra, akik az állatvédelmi törvényeknek nem megfelelően tartják kedvencüket. Emellett új szabályokat hoztak, melyek foglalkoznak a kutyának szükséges terület nagyságával, a cicák farkának levágásával, na és a halak vízigényével is.
Az nagyon jó, hogy a kiskutyával sok időt tölt el, de azért kell egy kis szünet, pihenés, feltöltődés a játék közben. Ha néha magára hagyja vagy elzárja a kölyköt, megtanulja, az a pihenés ideje, és ha a gazda hazajön, akkor megint lehet rumlizni. A fokozatosság elvét betartva először csak 10-15 percre hagyja magára, később ezt az időt lehet hosszabbítani. Legyen valami rágnivaló előtte, így talán a tapéta, a cipők és a bútorok is megmenekülnek. Amikor megérkezik, rögtön tegyen rá pórázt, vigye sétálni, futkározni. Így azt is megtanulja, hogy ilyenkor könnyíthet magán, és hamarabb lesz szobatiszta. Kölyökkorban csak sok játékra (labdakergetés, rongyhúzogatás a gazdával, játékos vadászat a csipogókra) és nyugodt pihenésre van szüksége a kiskutyának. A kötelező oltások után érdemes minél több helyre magunkkal vinni, hogy megismerje a környezetét, az idegeneket, a járműveket. A most tapasztaltak örökre bevésődnek a tudatába, ami később már nem pótolható. Az ismeretlen szituációban lehet, hogy félni fog vagy indokolatlanul agresszív lesz. Ennek a fajtának némelyik tagja nagyon akaratos, öntörvényű, de következetes neveléssel megelőzhető a probléma. Ha még lenne kérdése, kérem hívjon telefonon: (20) 364-2332, (1) 404-9155.
Nos: ahány ház, annyi szokás. A kutyatartók egy része kizárólag nyers hússal eteti a kutyáját, másik része viszont soha nem etetné nyers hússal az ebet. Itt is az egészséges egyensúlyt kell megtalálni. A nyers hússal való etetésnek vannak kockázatai, ezeket feltétlenül tudni kell. Például: a nyers sertéshús az Aujeszki-féle betegség kórokózóját tartalmazhatja, amely kutyára nézve halálos kimenetelű megbetegedést okoz. A nyers baromfihús etetése is kockázatos. Sok esetben fertőzőtt lehet baktériummal (például salmonella), ami szintén elég erőteljes megbetegedést idéz elő. Csakis friss és biztonságos csirke- vagy pulykahússal etessen tehát, ha nyers hússal szeretné etetni a kiskutyáját. A májra is ugyanezek vonatkoznak. A kutyák nyers hússal való etetése A legtöbb gazdi nem ért a kutyaetetéshez A boldogság és az egészség titka: a kutya etetése
20 napos korban kell először féregteleníteni a kölyköket. Az első védőoltásuk 6 hetesen esedékes.
Ilyen sérülések esetén mindenképpen alaposan le kell tisztítani a sérülés környékét és a sebet Betadine oldattal kell kimosni, kezelni. Ezután a bakteriális fertőzések megelőzése miatt antibiotikumos kezelésben kell részesíteni a hörit (érdemes elvinni állatorvoshoz!), mert ha elfertőződik a sebe, akkor az a halálát is okozhatja, akár napokkal később is.
Valószínűleg megfázott a nyuszi, ez okozza a légszőszervi és az ehhez kapcsolódó tüneteket. Megfázáskor gyakran társulhatnak a betegséghez baktériumok és vírusok is, ami súlyosbíthatja a folyamatot. Célszerű állatorvosnak megmutatni, aki a tünetek súlyossága alapján injekciós kezelésben részesíti vagy otthonra ad gyógyszereket, szem- és orrcseppeket. Addig is legyen jó meleg helyen és figyelni kell a lehető legjobb táplálásra.