3951. Ivartalanítás: 5 dolog, amit tudnod kell a kutyád, macskád érdekében
Tényleg igaz, hogy elhíznak és nem őrzik jól a házat az ivartalanított kutyák, vagy hogy egyszer legalább szülnie kell a kedvencünknek a beavatkozás előtt?
Tényleg igaz, hogy elhíznak és nem őrzik jól a házat az ivartalanított kutyák, vagy hogy egyszer legalább szülnie kell a kedvencünknek a beavatkozás előtt?
Idén már két naposra bővült a TerraPlaza - Gigantea utótaggal kiegészülve - , amelynek programjait június első hétvégéjén vehettek részt az érdeklődők.
Közel 100 amazóniai madárfaj kockázati besorolása nőtt a világ veszélyeztetett fajainak Vörös Listáján 2012-ben, amiért elsősorban a nagy volumenű erdőirtások tehetők felelőssé. Emellett Észak-Európában és Afrikában is kritikus a helyzet.
A négy, közismerten nagy állatvédő híresség több mint 1000 tüntetővel együtt emlékezett a tömegesen elpusztított négylábúakról, és próbálta meg felhívni a figyelmét az állatok jogaira.
Macska-, kutya-, haltulajdonosok, figyelem! Egyre nagyobb összegű bírságot szabhatnak ki a hatóságok azokra, akik az állatvédelmi törvényeknek nem megfelelően tartják kedvencüket. Emellett új szabályokat hoztak, melyek foglalkoznak a kutyának szükséges terület nagyságával, a cicák farkának levágásával, na és a halak vízigényével is.
Antibiotikumos kezelést semmiképp nem ajánlok! A képeken látható két rózsásfejű törpepapagáj (lutínó és tarka) egyikének tollhiánya tolltépés következménye. Okozhatja ásványanyag (kalcium, foszfor) hiány, de valószínűbb, hogy pótcselekvés. Az agapornisok fészküket rendszeresen rendezgetik, hordják bele a fészekanyagot, faágakat tépnek rostokra. Ha nincs mit rágniuk, a fészekbe hordaniuk, akkor könnyen előfordul, hogy saját tollaikat kezdik kiszedegetni. Fűzfagally, kisebb puhafadarabok biztosításával ez a szokás néha megszüntethető, de sok esetben rögzült, vagy visszatérő.
Igen lehet, hogy valamilyen trauma érte, ami idegrendszeri tüneteket és viselkedési zavart okozhat. Javaslom, hogy legyen vele türelmes és kezdje el ismét tanítgatni.
A könnyezést kötőhártya gyulladás, a szemhéj lógása, vagy befordulása is okozhatja, de a 3. szemhéj gyulladása ("fehér hártya" a belső szemzugban), vagy a könnycsatorna elzáródása sincs kizárva. Legjobb lenne állatorvosnak megmutatni.
Ha a kezelésekre javult aztán visszaesett, vagy nem gyógyult meg, akkor érdemes egyéb vizsgálatot elvégezni. Először egy vérlabor (vérkép, szervpanelek, esetleg szerológiai vizsg.), majd egy ultrahangos vizsgálat szükséges lenne, hogy célzottabban lehessen kezelni a cicát...
Sajnos azt kell mondjam, nem szerencsés a kóbor macskákkal való foglalatosság, ha még nem esett át toxoplasma fertőzésen. Mivel a téma nem ennyire egyszerű, írtam egy hosszabb összefoglalót, hogy az érdeklődők árnyalni tudják a képet, ha szeretnék. Az osszefoglaló itt elérhető: http://hungarovetrendelo.ning.com/profiles/blogs/toxoplasmosis-1