3956. Egerészölyves bélyeget ad ki a Magyar Posta
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
A cica-faj aranyos népség. Néha azért, mert teljesen mások, mint mi, és néha azért, mert éppen úgy viselkednek, mint az emberek egy álmos hétfő reggelen. Íme a cica, akit nem lehet felébreszteni.
A június 11-én elfogadott 115/2012.számú kormányrendelet több ponton módosította az állattartás, különösen a kutyák tartásának szabályait. A korábban eltörölt ebnyilvántartást új alapokra helyezve állítja helyre. Az országos nyilvántartás három pillére a mikrocsip (elektronikus transzponder), az adatrögzítést is végző magánállatorvos, és az ebösszeírást végző önkormányzat.
A párzás sokszor öncsonkítással végződik a hím pókok számára, ám a "férfiatlanított" rovarok harciasan védelmezik a megtermékenyített nőstényt - derítették ki a Szingapúri Nemzeti Egyetem biológusai, akik a Nephilengys malabarensis pókok párzási szokásairól írt tanulmányukat tették közzé.
Bécs után Salzburg tartományban is kötelező lesz vizsgát tenniük a kutyatartóknak - számolt be róla az osztrák rádió.
A petefészek felelős az ösztrogén termelésért, hiszen az ösztrogén magyar neve: tüszőhormon, tehát a petefészek tüszői termelik. Így értelemszerűen a petefészek-eltávolítás elegendő, nem fog többé bagzani a cicus.
Az, hogy később kelt ki, még normálisnak tekinthető. Ennek a pár napnak megfelelő "lemaradás" is normális jelenség. Ha ennél nagyobb mértékű a lemaradás (a tollak, testméret, stb. fejlődésében), akkor lehet, hogy valamiféle veleszületett betegség okozza a problémát. Ez kelésgyenge madaraknál (később kel, mert gyenge és ezért nem tudja feltörni a tojáshéjat, éppen ezért nem is szoktak segíteni rajtuk) gyakori és ez fordítva is igaz! Meg lehet próbálni több táplálékhoz juttatni, vagyis mesterségesen táplálni (például lágyeleséggel), eleségébe vitaminokat keverni, és így talán utoléri testvéreit a fejlődésben. A hím csipkedése normális jelenség (feltéve, ha nem véresre csipkedi a kicsiket). A frissen fejlődő tollakról szedegeti a száraz "tokanyagot".
Igen, meg lehet fürdetni, de csak zuhanyozva, tehát a hüvelyébe víz ne kerüljön.
A leírtak alapján elég rossz állapotban lehet szegény. Elképzelhető, hogy tojását nem tudja lerakni (tojásretenció), de bármi más betegség is okozhatja a letargiáját. Szerintem mindenképpen állatorvosi vizsgálatra és segítségre lenne szükség (visszamaradt tojás eltávolítása, kalciumhiány kezelése, stb.).
Pontos diagnózist csak az elhullott nyulak kórboncolása alapján lehetne adni.