3956. Egerészölyves bélyeget ad ki a Magyar Posta
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
A cica-faj aranyos népség. Néha azért, mert teljesen mások, mint mi, és néha azért, mert éppen úgy viselkednek, mint az emberek egy álmos hétfő reggelen. Íme a cica, akit nem lehet felébreszteni.
A június 11-én elfogadott 115/2012.számú kormányrendelet több ponton módosította az állattartás, különösen a kutyák tartásának szabályait. A korábban eltörölt ebnyilvántartást új alapokra helyezve állítja helyre. Az országos nyilvántartás három pillére a mikrocsip (elektronikus transzponder), az adatrögzítést is végző magánállatorvos, és az ebösszeírást végző önkormányzat.
A párzás sokszor öncsonkítással végződik a hím pókok számára, ám a "férfiatlanított" rovarok harciasan védelmezik a megtermékenyített nőstényt - derítették ki a Szingapúri Nemzeti Egyetem biológusai, akik a Nephilengys malabarensis pókok párzási szokásairól írt tanulmányukat tették közzé.
Bécs után Salzburg tartományban is kötelező lesz vizsgát tenniük a kutyatartóknak - számolt be róla az osztrák rádió.
A tünetek alapján kutyusodnak nagy valószínűséggel felületes bőrgyulladása (úgynevezett impetigó) van, ez elég gyakori fiatal (3-12 hónapos) kutyáknál. A kórokozó baktériumok az egészséges kutyák bőrén is megtalálhatóak, a betegség kialakulásához hajlamosító körülmények (bőr ellenálló képességének csökkenése, ektoparaziták, nem megfelelő táplálkozás, stb.) szükségesek. A felületes folyamat sokszor spontán gyógyul, elhanyagolt esetben a folyamat mélyre terjedhet ez súlyosbítja a betegséget. A sikeres terápia előfeltétele a hajlamosító tényezők kiküszöbölése. Az általad is említett kezdeti elváltozások jól gyógyulnak Betadine oldatos ecsetelésre. Ha a kórkép súlyosbodik mindenképp fordulj bőrgyógyászatra szakosodott állatorvoshoz.
Az orsóférgesség tüneteinek észlelése után beadott féreghajtó tabletta azonnal hat. Egyébként az orsóféreggel való fertőződés után csak hetekkel, hónapokkal később jelentkeznek a tünetek. A féreg lárvái viszont az eb szervezetében - ún. "vándorló lárva" stádiumban - sokáig jelen lehetnek és időnként tüneteket is okozhatnak. Ezért a féreghajtó tabletta beadását többször kell megismételni (negyedévente célszerű), függetlenül attól, hogy ürít-e férget az állat.
Semmilyent.
Annak, hogy egy állat a normális táplálékfelvétel mellett fogy, több oka lehet: - nem megfelelő tápanyagellátás (hiába eszik sokat, ha a táplálék összetevője nem megfelelő) - emésztési zavarok - felszívódási zavarok - a belső elválasztású mirigyek működési rendellenessége (hormonális zavar) - parazitózis - idült, sorvasztó betegség (daganat, krónikus máj-, veseelégtelenség, stb.) Azt írtad, hogy a kutyádnak jó az általános állapota és más tünetet nem észleltél rajta. Feltételezve, hogy jó minőségű táplálékot kap, a legvalószínűbb, hogy a kutyának az emésztéssel vagy a tápanyagok felszívódásával van problémája (lehet mindkettő is). Ennek elbírálása állatorvosi feladat, kiegészítő vizsgálatokat igényel (vérvizsgálat, bélsárvizsgálat), így pontos választ nem tudok adni a kérdésedre. Javaslom, hogy kutyádat vidd el az állatorvosodhoz, ha lehet, vigyél egy kevés friss bélsarat is.
Szerintem abból nagyobb baj nem lehet, ha megmutatja konzultáció céljából egy másik szakembernek is a cicát, hisz több szem többet lát. A "reménytelenséggel" kapcsolatban tényleg csak akkor lehetne érdemben nyilatkozni, ha látná az ember az elváltozást.