3956. Egerészölyves bélyeget ad ki a Magyar Posta
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
A cica-faj aranyos népség. Néha azért, mert teljesen mások, mint mi, és néha azért, mert éppen úgy viselkednek, mint az emberek egy álmos hétfő reggelen. Íme a cica, akit nem lehet felébreszteni.
A június 11-én elfogadott 115/2012.számú kormányrendelet több ponton módosította az állattartás, különösen a kutyák tartásának szabályait. A korábban eltörölt ebnyilvántartást új alapokra helyezve állítja helyre. Az országos nyilvántartás három pillére a mikrocsip (elektronikus transzponder), az adatrögzítést is végző magánállatorvos, és az ebösszeírást végző önkormányzat.
A párzás sokszor öncsonkítással végződik a hím pókok számára, ám a "férfiatlanított" rovarok harciasan védelmezik a megtermékenyített nőstényt - derítették ki a Szingapúri Nemzeti Egyetem biológusai, akik a Nephilengys malabarensis pókok párzási szokásairól írt tanulmányukat tették közzé.
Bécs után Salzburg tartományban is kötelező lesz vizsgát tenniük a kutyatartóknak - számolt be róla az osztrák rádió.
Igen, az ivarérettség az agresszióra egyébként is hajlamos kandúroknál csak fokozza azt. Javaslom az ivartalanítást.
A shar-pei egy igen különleges és érzékeny fajta, amelyhez csak viszonylag kevés állatorvos ért igazán. Én egyet ismerek közelebbről, őt tudom ajánlani Önöknek is: dr. Seregi Antal a Felicavet klinikán Budapesten, Gazdagréten a XI. Rétköz u. 16. szám alatt.
Ha a vérzés másik kakas által okozott sérüléstől van, akkor a sebet Betadinnal kell fertőtleníteni. Ha nem látható a vérzés helye, oka, akkor állatorvosnak mutassa meg, a leírtakból nem lehet diagnózist adni.
Kedves Andrea! Egy 100 ml-es steril, gyógyszertári barna üvegbe tegyen 10 golyócskát és töltse fel kb. háromnegyedig jó minőségű forrásvízzel. Az adagolás gyakoriságában és időtartamában alkalmazza a felíró állatorvos által javasoltakat. Mielőtt egy műanyag kiskanállal az előírtak szerint beadja a kutyának az oldatot, ne felejtse el dinamizálni, azaz kb 10 x - pl. egy vastagabb, rugalmas könyvhöz - erőteljesen odaütni az üveget. Az elkészített oldat tárolására is ügyeljen, ne kerüljön elektromágneses sugárzás (pl. mobiltelefon, mikrohullámú sütő, stb.) közelébe. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21. fszt. 1. Tel.: 06 1 3211355
Az átlagosnál melegebb láb gyulladást jelezhet, ha hidegebb, akkor keringési rendellenességet.