3956. Egerészölyves bélyeget ad ki a Magyar Posta
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
A cica-faj aranyos népség. Néha azért, mert teljesen mások, mint mi, és néha azért, mert éppen úgy viselkednek, mint az emberek egy álmos hétfő reggelen. Íme a cica, akit nem lehet felébreszteni.
A június 11-én elfogadott 115/2012.számú kormányrendelet több ponton módosította az állattartás, különösen a kutyák tartásának szabályait. A korábban eltörölt ebnyilvántartást új alapokra helyezve állítja helyre. Az országos nyilvántartás három pillére a mikrocsip (elektronikus transzponder), az adatrögzítést is végző magánállatorvos, és az ebösszeírást végző önkormányzat.
A párzás sokszor öncsonkítással végződik a hím pókok számára, ám a "férfiatlanított" rovarok harciasan védelmezik a megtermékenyített nőstényt - derítették ki a Szingapúri Nemzeti Egyetem biológusai, akik a Nephilengys malabarensis pókok párzási szokásairól írt tanulmányukat tették közzé.
Bécs után Salzburg tartományban is kötelező lesz vizsgát tenniük a kutyatartóknak - számolt be róla az osztrák rádió.
Mindenképp ivartalanítsd! A viselkedési gondok nem teljesen biztos, hogy megoldódnak, de jó eséllyel valamennyire lenyugszik, a tüzelő szukák után pedig akkor már biztosan nem fog kajtatni. Ajánljuk az ivartalanitas.hu weboldalt, ahol minden tévhitet eloszlatnak a szerzők!
Ezt vizsgálat nélkül lehetetlenség megmondani.
Én is arra gondolok, hogy a kevés mozgás, meleg, elhízás miatt befülledt.
Egyrészt felejtse el azt, amit a tenyésztő mondott, másrészt keressen fel egy állatorvost, akiben megbízik, és vele beszélje meg a kutya etetésének részleteit, harmadrész vásárolja meg Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám" című nem régiben megjelent szakkönyvét (bármelyik könyvesboltban kapható), amiből sok hasznos ismeretet szerezhet erről a kérdésről.