3961. Csokival tömik a mormotákat
Aggódó felhívást intéztek a turistákhoz a dél-franciaországi Hautes-Alpes megyében lévő Eygliers község lakói: ne etessék a mormotákat, mert a havasi mókusféle belebetegszik a traktálásba.
Aggódó felhívást intéztek a turistákhoz a dél-franciaországi Hautes-Alpes megyében lévő Eygliers község lakói: ne etessék a mormotákat, mert a havasi mókusféle belebetegszik a traktálásba.
Ha eddig állandóan azon bosszankodtunk, hogy madarak piszkítottak a kocsinkra, lehet, hogy nem a madárban van a hiba, hanem az autónkban. Szín szerint osztályozzák a bepiszkítandó autókat a szárnyas "kedvenceink".
Emma Watson után akkor is megfordulnak az utcán, ha egyedül indul sétálni, mostanában azonban különleges okot is ad a Harry Potter-filmeposz sztárja London népének a kitüntetett figyelemre: póráza végén egy rózsaszín öleb szaladgál.
Kólával mentették meg az életét egy súlyos emésztési gondokkal küzdő fiatal kacagójancsinak (Dacelo novaeguineae) az észak-csehországi Decinben található állatkert gondozói.
Egy brit cicusnak van olyan szerencséje, hogy még így, a válság idején is kapott munkát, holott négy lába van. Egy játékgyárban lett biztonsági őr.
Legtöbb bolhanyakörvet 3 hónaposnál fiatalabb állatra nem javasolják feltenni. Mindig a használati tájékoztató a mérvadó, ha az mást javasol, akkor ahhoz kell alkalmazkodni. Ha esetleg nincs használati utasítás, akor javaslom az adott terméket nem megvásárolni. Ha 3 hónaposnál fiatalabb állat bolhás, akkor aggály nélkül kezelhető pl, Frontline spray-vel ez 2 naposnál idősebb állatoknál már használható.
Legalább 3, de inkább 4 hónapos koráig gondozni kellene a mókust. És mindenképpen nagyobb helyre kell tenni. Nem elég, hogy önállóan eszik, elég ügyesnek és gyorsnak is kell lennie hogy a ragadozóktól biztonságban legyen. Ha nem tudnak nagyobb férőhelyet biztosítani, akkor állatkertnek vagy vadasparknak kellene odaadni.
A nyáladzás nagyon sok mindenre utalhat. Ebben a hőségben először a hőgutára gondolnék, melynek előjele lehet a nyáladzás. Figyeljen rá, hogy a malacka mindig legyen szobahőmérsékleten, közvetlen napfénynek soha ne tegye ki! Emellett mindig legyen friss víz az itatójában vagy legyen a malacka előtt valamilyen lédús zöldség-gyümölcsféle (dinnye, kígyóuborka). Aztán a nyáladzás második leggyakoribb kiváltó oka lehet a hátsó fogak túlnövése. Kísérő tünet lehet ekkor a nagy testsúlycsökkenés, esetleg a hasmenés, ami a "savanyú" szagot is megmagyarázhatná. Ritkább esetben - különösen vemhesség után nőstényeknél - okozhat erőteljes nyáladzást és acetonos leheletet a máj rendellenes működése (ketózis). Ilyenkor a tengerimalac általában nagyon levert és nincs étvágya. Ha a malackánál kedvetlenséget, étvágytalanságot, vagy nagy súlyvesztést tapasztal, feltétlenül keresse fel állatorvosát!
Ajánljuk az alábbi 3 cikkünket!
Amennyiben a gyűrű nem okoz olyan problémát, ami a madarat gátolja a szabad mozgásban, vagy nem áll fenn komoly sérülés veszélye, úgy nem érdemes egy esetleges lábtörést kockáztatni. Ha a gyűrű veszélyt jelent, mégha állandó stresszforrásként is, úgy a levágásához un. drótvágó fogót, vagy ha a gyűrű anyagminősége engedi, erősebb keskeny pengéjű ollót lehetne használni. A művelethez a lábat úgy kell rögzíteni, hogy közben a madárka ne tudja megrántani.