3961. Csokival tömik a mormotákat
Aggódó felhívást intéztek a turistákhoz a dél-franciaországi Hautes-Alpes megyében lévő Eygliers község lakói: ne etessék a mormotákat, mert a havasi mókusféle belebetegszik a traktálásba.
Aggódó felhívást intéztek a turistákhoz a dél-franciaországi Hautes-Alpes megyében lévő Eygliers község lakói: ne etessék a mormotákat, mert a havasi mókusféle belebetegszik a traktálásba.
Ha eddig állandóan azon bosszankodtunk, hogy madarak piszkítottak a kocsinkra, lehet, hogy nem a madárban van a hiba, hanem az autónkban. Szín szerint osztályozzák a bepiszkítandó autókat a szárnyas "kedvenceink".
Emma Watson után akkor is megfordulnak az utcán, ha egyedül indul sétálni, mostanában azonban különleges okot is ad a Harry Potter-filmeposz sztárja London népének a kitüntetett figyelemre: póráza végén egy rózsaszín öleb szaladgál.
Kólával mentették meg az életét egy súlyos emésztési gondokkal küzdő fiatal kacagójancsinak (Dacelo novaeguineae) az észak-csehországi Decinben található állatkert gondozói.
Egy brit cicusnak van olyan szerencséje, hogy még így, a válság idején is kapott munkát, holott négy lába van. Egy játékgyárban lett biztonsági őr.
A legcélravezetőbb megoldásként az ivartalanítást ajánlom, amely már az első ivarzás előtt is lehetséges, 5-6 hónapos kortól.Állatorvosa további segítséggel lehet a cica korára vonatkozóan.
A törvény csak a kutyák veszettség elleni oltását írja elő, tehát e szerint egy macskának sem "kell"oltás. Kijáró macskák gazdájának nyomatékosan szoktuk ajánlani több betegség elleni védőoltás beadását. Ha egy macska csak és kizárólag a lakásban él, akkor sokkal kisebb az esélye annak, hogy megfertőződik, de nem kizárt. Balszerencsés esetben egyes fertőzéseket akár cipőtalpon is hazavihetünk. Előfordulhat továbbá, hgy macskánk mégiscsak kijut a lakásból ( nyaralás, állatorvosi vizit, megszökés) és ilyenkor is jobb ha védelmet élvez egyes betegségek ellen. A dohányfüst beszívása által ugyanúgy passzív dohányos a macska is, mint az ember, tehát igen, káros.
Etetés: ha mindig kint van a kutya, és nem látja, hogy ti mikor esztek, akkor természetesen nem él az "előbb a gazdi eszik" szabály. Örömmel olvassuk, hogy szoktad sétáltatni a kutyádat, annak ellenére, hogy kinti kutya. Sok gazdi példát vehetne rólad! Sétánál így tudod leszoktatni a húzásról: abban a pillanatban, amikor érzed, hogy megfeszül a póráz, állj meg. Így jelzed számára, hogy amíg húz, addig nincs séta. Nagyon fontos, hogy következetes legyél: minden egyes húzásnál így kell eljárnod, egyszer sem szabad engedményt tenni. Persze, amíg megtanulja, addig egy-egy séta alkalmával fél óra alatt 50 m-t fogotk haladni, ami elkeserítő, ezért nagy nagy türelem kell ehhez. De előbb-utóbb megtanulják! A megállás módszere helyett lehet használni a hirtelen irányváltást is. Tehát: Amikor megfeszül a póráz, azonnal megfordulsz és elindulsz vele a másik irányba. Ezzel is azt jelzed, hogy nem ő dönti el, merre "húzzon", a séta tempóját és irányát te határozod meg. Fontos: amikor megállsz/irányt váltasz, a kutya valószínűleg pár pillanat alatt rájön, hogy nem érdemes feszítenie a pórázt, és hátranéz, rád néz, mintha kérdezné, hogy " na most mi van?", esetleg oda is jön hozzád. Amint meglazul a póráz, azonnal indulj vele tovább sétálni. Ezzel azt jelzed, számára, hogy a póráz meglazítása a helyes viselkedés, és ezt a séta folytatásával jutalmazod. Kitartást és sok türelmet kívánunk a tanításhoz.
Boxer keveréknek tippeljük!
Ha mindkét kutyánál hasonló tüneteket tapasztal, valószínűleg fertőző háttere lehet a problémának. A pontos ok kiderítésére kiegészítő laborvizsgálatot kellene elvégeztetni (bőrkaparék, esetleg mikrobiológiai vizsgálat). A célzott kezelést ennek ismeretében lehet meghatározni. Zsömböly Miklós